cz  Czech      uk  EN

ICOM transport investuje stovky miliónů do nových autobusů

bus_niz1

Nejmodernější nízkopodlažní linkové autobusy Mercedes – Benz na Vysočině provozuje ICOM transport. Koncern ICOM transport uvedl již na počátku roku do provozu nový typ autobusu, který z pohledu ekologie, bezpečnosti, využitých konstrukčních technologií a především komfortu pro cestující nemá na trhu konkurenci. První čtyři vozidla byla v rámci pilotního projektu nasazena na linkách v okolí Kamenice nad Lipou, Pacova a Třebíče.

bus_niz2

Nové autobusy značky Mercedes-Benz CITARO jsou nízkopodlažní s bezbariérovým přístupem, vybavené klimatizací a splňují nejpřísnější emisní normu EURO 6. „Do obnovy vozového parku koncern ICOM transport investuje stovky miliónů korun ročně a uvádět do provozu nejnovější techniku jako první na trhu považujeme za součást firemní filosofie,“ přiblížila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva koncernu ICOM.

Koncern ICOM transport klade důraz také na bezpečností prvky, karoserie je odolná proti převrácení vozidla, vyztužené boky karoserie chránící cestující při bočním nárazu, zesílená přední část karosérie chránící řidiče při čelním nárazu, či citlivé hrany dveří zabraňující sevření cestujícího při zavírání dveří. Již v průběhu roku 2015 koncern ICOM transport hodlá pořídit dalších až 140 takovýchto autobusů v různých modifikacích.

bus_niz3

Podle našich informací zakázka, která obsahuje nákup 140 autobusů s nízkopodlažním nástupem a 40 linkových autobusů, které postupně nahradí starší model Inturo, dosáhne hodnoty 27,5 milionu eur, což je přibližně tři čtvrtě miliardy korun.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Zdroj: ICOM transport

Reklama na BusPressu – klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

Komentáře uzavřeny.