cz  Czech      uk  EN

Generální ředitel Siemens ČR členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace

Eduard Palíšek - Siemens

Novým členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace jmenovala vláda generálního ředitele Siemens ČR Eduarda Palíška

Novým členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se od února 2016 stal Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens ČR. V radě bude reprezentovat soukromou sféru a její pohled na firemní výzkum.

Ing. Eduard Palíšek, PhD., MBA:Velmi si vážím svého jmenování do Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Rád bych přispěl k rozvoji české vědy a výzkumu jak svými zkušenostmi s organizací výzkumných a vývojových aktivit v nadnárodní technologické společnosti, tak velmi dobrými vztahy s akademickou sférou. Kvalitní vědeckou a výzkumnou základnu totiž vnímám jako klíč k posílení inovační aktivity České republiky, která je zásadní pro zajištění dlouhodobé konkurenceschopnosti našeho státu i v období nadcházející čtvrté průmyslové revoluce.“

Ing. Eduard Palíšek Ph.D., MBA (52) vystudoval ekonomiku a management na VUT v Brně, titul MBA získal na Nottingham Trent University. Od roku 2010 zastává pozici generálního ředitele skupiny Siemens v České republice a odpovídá za řízení celé skupiny, pro kterou pracuje v obchodně-administrativních pozicích a sedmi výrobních závodech více než 9 tisíc zaměstnanců. Dříve pracoval jako manažer závodu na výrobu průmyslových parních turbín. Je členem vědeckých rad několika českých univerzit, členem Akademického sněmu Akademie věd ČR a členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Siemens-logo

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice. Již 125 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. S počtem 9,2 tisíce zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliard Kč. Více informací naleznete na www.siemens.cz

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a celosvětového působení. Společnost působí ve více jak 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Siemens je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, patří mezi hlavní dodavatele pro paroplynové zdroje a technologie pro přenos energie, je průkopníkem v oblasti řešení pro veřejnou infrastrukturu, průmyslovou automatizací a softwarová řešení. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2014, který skončil 30. září 2014, dosáhl Siemens obratu 71,9 miliard EUR s čistým ziskem 5,5 miliard EUR a zaměstnával 357 tisíc zaměstnanců po celém světě.

Více informací naleznete na: www.siemens.com

TZ:SIEMENS

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola MM

DEKKRA, ŠKOLA SMYKU- WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ – WWW.CZECHBUS.EU

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.