cz  Czech      uk  EN

Siemens na veletrhu Amper 2014 – Rozhýbeme umění i vaše stroje

00_Klikujici_bus OK

Mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky Amper se letos koná 18. až 21. 3. na brněnském výstavišti. V hale P, na stánku č. 3.01, se na ploše 260 m2 představí společnost Siemens. Bude prezentovat novinky z portfolia produktů, systémů i komplexních řešení pro automatizaci a techniku pohonů. Představí i nový průmyslový software, který integruje současné požadavky zákazníků na vyšší účinnost a nižší spotřebu energie. A nebudou chybět ani novinky z oblasti energetiky.

Klikující autobus řídí Simatic

Hlavním návštěvnickým magnetem veletrhu bude model klikujícího autobusu – symbolu Českého domu na letních sportovních hrách v Londýně. Originál byl zhotoven podle návrhu výtvarníka Davida Černého. Dílo zrealizoval šestičlenný tým konstruktérů a montérů ze společnosti JHV Engineering s využitím řídicího systému Simatic společnosti Siemens. Konstrukce autobusu je poháněna hydraulickým agregátem o výkonu 44 kW, s tlakem v systému 270 Mpa a s celkovým výkonem 80 kW. Ten dokáže tohoto sedmitunového svalovce postavit „na zadní“ již za 3,5 sekundy. Na veletrhu bude z prostorových důvodů vystaven zmenšený funkční model.

Scorpion Proform k vašim službám

Další ukázkou nasazení automatizační technologie značky Siemens v praxi bude dřevoobráběcí stroj CNC Scorpion Proform od společnosti Houfek s řídicím systémem Sinumerik 828D. Jedná se o tříosé dřevoobráběcí centrum s automatickou výměnou nástrojů určené především pro výrobu tvarově složitých nábytkářských dílů a dřevěných nebo polystyrénových modelů pro slévárny kovů do výšky obrobku 450 mm. Stroj bude na veletrhu plně funkční a jeho obsluha na něm bude vyrábět dřevěné suvenýry pro návštěvníky.

I na letošním veletrhu představí společnost Siemens celou řadu produktů ze svého širokého portfolia. Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout novinky v oblastech automatizačních systémů, průmyslové komunikace a identifikace, nízkonapěťové spínací techniky, řídicích systémů a pohonů pro výrobní stroje, standardních pohonů, motorů pro velké výkony i z oblasti energetiky.

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice.  Již 124 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. S počtem 9,7 tisíce zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2013 obrat 33,1 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 21,8 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

 Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a celosvětového působení. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují 43 % jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2013, který skončil 30. září 2013, dosáhl Siemens obratu 75,9 miliard EUR s čistým ziskem 4,2 miliard EUR a zaměstnával  362 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na  http://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Communications

Pro další informace se obracejte na www.siemens.com/amper

Připojte se k nám na Facebooku: www.facebook.com/SiemensCZ

 

BusPress nyní také na Facebooku

Facebook Buspress

Komentáře uzavřeny.