cz  Czech      uk  EN

Elektrický Solaris Urbino autobus roku 2016 ve Španělsku

new_solaris_urbino_12_electric_(2)

Nejvíce inovativní produkt v portfoliu Solarisu, kterým je bezpochyby nový elektrobus Urbino 12, získal prestižní ocenění Autobus roku 2016 ve Španělsku. Cenu uděluje odborný časopis „Viajeros“.

V Madridu 20. ledna se uskutečnilo slavnostní předávání cen. Porota soutěže byla složena ze zástupců desítek nejvýznamnějších společností městské dopravy ve Španělsku a z odborníků v automobilovém sektoru. Na základě posuzování parametrů vozidla, jako jsou například spolehlivost a šetrnost k životnímu prostředí se porota rozhodla udělit titul „Bus of the Year 2016“ ve Španělsku novému elektrobusu Solaris Urbino 12.

Zcela bez emisí Urbino 12 nové generace s elektrickým pohonem měl svoji premiéru v roce 2015 na veletrhu Busworld v belgickém Kortrijku. Nový elektrický Solaris může být vybaven různými typy baterií s různými kapacitami. Dále, výrobce nabízí i několik systémů nabíjení: plug-in nabíjení, případně indukční, v závislosti na místní infrastruktuře. Tento moderní autobus díky své unikátní konstrukci, nadprůměrné úrovni výkonu, nízkým provozním nákladům má tímto neomezené funkční možnosti a je ideální odpovědí na rychle rostoucích potřeby měst.

Solaris jako jedna z prvních společností v Evropě začala pracovat na vývoji autobusů s plně s nulovými emisemi a poprvé představila elektrobus již v roce 2011. Udělení titulu Autobus roku 2016 ve Španělsku je dalším úspěšným krokem na cestě k elektromobilitě. V době postupné změny klimatu a s tím související nutnost snížit škodlivé emise se stále více evropských dopravců rozhoduje pro ekologický a tichých provoz dopravních prostředků. V současné době se bateriová vozidla z polské provenience pohybují na silnicích v Rakousku, Německu, Švédsku a Polsku. V nadcházejících měsících začnou také testy elektrobusů Solaris v Barceloně. Nejnovější model elektrobusu Urbino 12 je v současné době testován v Paříži. V blízké budoucnosti potkáme elektrický Solaris také na ulicích v Hannoveru, Hamburku, a Tampere

Solaris_logo

Informace o společnosti Solaris Bus & Coach SA

Solaris Bus & Coach SA je přední evropský výrobce osobních vozidel veřejné dopravy, autobusů, trolejbusů a tramvají. Společnost Solaris se vyskytuje ve 29 zemích na světě, kam dodala více než 13 000 vozidel. Společnost zaměstnává 2300 lidí v Polsku a téměř 300 zaměstnanců má ve svých v zahraničních pobočkách. Produkty Solarisu byly opakovaně odměněy za kvalitu a inovaci a to jak v Polsku, tak i v dalších zemích Evropské unie a ve Spojených arabských emirátech.

TZ: Solaris Bus & Coach SA

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS VELETRH AUTOBUSŮ – WWW.CZECHBUS.CZ

Logo ISUZU OK

FOR ISUZU CZECH GROUP, PRODEJ A SERVIS AUTOBUSŮ – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.