cz  Czech      uk  EN

Elektrický autobus Solaris Urbino 12 jezdí na lince v Drážďanech

fot__dvb_ag_(1)

V Drážďanech se uskutečnila prezentace elektrického autobusu Solaris Urbino 12 electric. Po skončení oficiálního obřadu, vozidlo, jenž je vybaveno pantografem pro nabíjení zahájilo první pravidelné jízdy s cestujícími. Nákup bez emisních autobusů Urbino je začátek investic do akumulátorové veřejné dopravy v Drážďanech pro městský dopravní podnik DVB.

fot__dvb_ag

Oficiální prezentaci elektrického autobusu byli přítomni zástupci spolkového ministerstva dopravy a financí. Po několika minutách představení procesu nabíjení pomocí pantografu elektrický autobus s cestujícími vyrazil poprvé na pravidelnou linku číslo 79, která spojuje okresy Mickten a Übigau

Elektrický Solaris Urbino vyrobený pro DVB je vybavený ZF nápravou AVE 130 a baterii s kapacitou 200 kWh umožňující překonat celou naplánovanou trasu, která měří 300 km. Během zastávek, se  energie v bateriích doplňuje pomocí pantografu umístěného na střeše autobusu, který se připojí k nabíječce na jedné z koncových zastávek. Doba potřebná k doplnění energie trvá pouze několik minut. V Drážďanech je to poprvé v Německu, kdy proud do nabíjecí stanice je použitý přímo z tramvajové sítě, takže se zde dá využívat rekuperační proces. Toto řešení umožňuje další snížení provozních nákladů autobusu.  V noci v depu jsou baterie nabíjeny pomocí plug-in konektoru.

Další technické podrobnosti najdete zde, na stránkách proelektrotechniky cz

Dvanáctimetrový Urbino electric byl koupen pro DVB s financí určených na projekt „Elektro-Buslinie 79“, který je součástí speciálního programu „Elektromobilität verbindet“ realizovaného ve spolkových zemích v Bavorsku a Sasku. „Elektrobus-Linie 79“ je jedním ze čtyřiceti projektů, v rámci tohoto projektu, získal grant ve výši zhruba 1.100.000 eur z německého ministerstva dopravy a financí

Drážďany jsou další německé město, kde v ulicích jezdí elektrický inovativní Solaris. Elektrobusy polského výrobce můžeme potkat v Německu také v ulicích Brunswicku, Düsseldorfu a Hamburku, a brzy také v Berlíně a Oberhausenu.

TZ: Solaris

 

Solaris_logo

 

dekra_skola MM

Komentáře uzavřeny.