cz  Czech      uk  EN

Elektrické autobusy Solaris Urbino nové generace v Hannoveru

solaris_urbino_12_electric_ustra_hanover_2_fot__uestra OK

Městská dopravní společnost üstra v Hannoveru zahájila 6. dubna 2016 zkušební provoz tří elektrobusů Solaris new Urbino 12 za přítomnosti ministryně životního prostředí Spolkové republiky Německo Dr. Barbary Hendricks. V loňském roce Solaris Bus & Coach zvítězil ve výběrovém řízení pro poskytování celého systému dopravy s nulovými emisemi v Hannoveru a to nejen na samotné elektrobusy, ale také na dobíjecí infrastrukturu.

Elektrobusy jsou provozované v historické části města na linkách č. 100 a 200, celá trasa měří 16 km a je na ní 42 zastávek. Průběžné nabíjení probíhá v bodu, kde se obě linky protínají, prostřednictvím střešního pantografu. Nabíjení pomocí nabíječky o výkonu 450 kW trvá přibližně pouhých 4 – 6 minut na plnou kapacitu. Lithium-titanové baterie s kapacitou 125 kWh jsou uzpůsobené pro časté rychlé nabíjení s velkou životností s mnoha tisíci cykly. Využíváno je energie ze sítě příměstské železnice üstra, pro elektrobusy nebylo nutné budovat vlastní napájecí rozvodnu, což novému projektu přináší v prvopočátku hned významnou úsporu.  Další úspory v podobě ušetřené energie lze získávat pomocí systému rekuperace, energie získaná v průběhu procesu brzdění se vrací zpět do trakčních baterií v elektrobusu. K dispozici je také tradiční nabíjecí zařízení 32 kW pro tzv. noční nabíjení pomocí  konektoru nainstalovanému v elektrobusu.

Nový Urbino 12 electric pro dopravní společnost üstra je vybavený pohonem se dvěma nezávislými elektromotory s přenosem síly na zadní nápravu ZF AVE 130.  Cílem zkušebních jízd s elektrobusy Solaris je důkladné prověření vozidel a nabíjecí infrastruktury v každodenním provozu. Výsledky testů budou vzaty v potaz při plánování možného uvedení dalších elektrických autobusů do přepravní sítě v Hannoveru.

Zdeněk Nesveda

s využitím tiskové zprávy Solaris Bus & Coach

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.