cz  Czech      uk  EN

Další Solaris Urbino 12 nové generace putuje nyní také do Norska

new_urbino_foer_oslo_front

Po Německu, Polsku, Rakousku a Itálii je Norsko další zemí kam poputují dva nové autobusy Solaris Urbino nejnovější generace. Dvě Urbina s novým designem koupila společnost Norgesbuss AS v Oslo.

Jsme potěšeni, že nastal okamžik, kdy moderní Urbino vyjede také do ulic Osla. Vozidla, která již začnou brzy jezdit na našich linkách, jsou první Solarisy  nové generace na severském trhu. Nová Urbina 12 tak navýší velký počet autobusů Solaris v našem městě“, říká Atle Rønning, generální ředitel Norgesbuss AS.

new_urbino_for_oslo_side

Solaris Urbino 12 nové generace putuje nyní také do Norska, foto: Solaris

Jsem velmi rád, že Solaris potvrdil svoji silnou pozici na norském trhu. V této době v Norsku již provozujeme 360 ​​našich autobusů,“ uvedl Sverre Skaar, generální ředitel společnosti Solaris Norge AS.

Dva moderní autobusy Urbino 12, které posílí flotilu firmy Norgesbuss AS, jsou mimořádně inovativní městské autobusy s extrémně lehkou a odolnou konstrukcí. Solarisy jsou šetrné k životnímu prostředí, vybavené dynamickým hnacím agregátem DAF / PACCAR MX 11 s výkonem 240 kW v kombinaci s převodovkou Voith Diwa 6. Autobusy jsou klimatizované v prostoru pro cestující a LED technologie zajišťuje osvětlení interiéru. Také, světla pro denní svícení využívají tyto energeticky úsporné technologie. Radost z jízdy bude poskytovat mimořádně prostorný a ergonomicky plánovaný interiér

Současné Urbino 12 poskytuje nejen větší pohodlí, ale také usnadňuje údržbu. Boční díly, které jsou přišroubovány k nosné konstrukci vozidla, umožňují snadnější montáž a výměnu v případě poškození vozidla. Pohodlný přístup, ke každému z jeho prvků je dosaženo díky zadním a bočním revizní poklopům, které je možné otevřít v úhlu až 170 stupňů.

Designové inovace umožní mimo jiné i lepší rozložení zatížení náprav, odlehčí se hlavně hnací náprava. Toho je dosaženo také i přemístěním všech nádob stlačeného vzduchu do přední části vozidla. Tímto řešením mohla být zvýšena kapacita pro cestující a autobus má nyní i pohodlnější komfortnější ovládání.

Solaris Urbino, nízkopodlažní autobusy jsou již dobře známé obyvatelům Osla, již v roce 2006 bylo dodáno celkem 62 vozů tohoto typu. Jen v loňském roce společnost Norgesbus AS objednala celkem 46 nízkopodlažních městských autobusů Solaris Urbino 12 s motory Euro 6. Na základě této zakázky, vybudoval Solaris servisní středisko, které se nachází v severní části Osla.

Solaris_logo

Informace o Solaris Bus & Coach SA

Solaris Bus & Coach SA je přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu z Polska, který nabízí: autobusy, trolejbusy a tramvaje. Společnost působí ve 29 zemích na světě, kam dodala více než 13.000 vozidel. Společnost zaměstnává také více než 2300 lidí v Polsku a téměř 300 zaměstnanců ve svých zámořských pobočkách. Produkty Solarisu byly opakovaně odměněny za kvalitu a inovaci a to jak v Polsku, tak i v dalších zemích Evropské unie a ve Spojených arabských emirátech.

Solaris Bus & Coach SA

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.