cz  Czech      uk  EN

Dvacet autobusů SOR pro Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou

Dnes podepsali zástupci Dopravního podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. (DPMLJ) rámcovou dohodu na dodávku 20-ti nových nízkopodlažních autobusů. Vítězem výběrového řízení se stala společnost SOR Libchavy spol. s.r.o.

„Dopravní podnik dnes ukončil již druhé výběrové řízení na dodávku nových nízkopodlažních autobusů, nákup těchto vozidel je plně hrazen z vlastních prostředků“, zhodnotil jednání předseda představenstva DPMLJ Ing. Michal Zděnek, M.A.

 

Nízkopodlažní městský autobus SOR NS12 diesel (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

Nízkopodlažní městský autobus SOR NS12 diesel (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

 

Novými autobusy na naftový pohon budou postupně nahrazována současná vozidla staršího typu tvořící flotilu sta autobusů městské dopravy v Liberci. Vozy typu SOR budou dodány postupně v průběhu let 2020 až 2022. První nové autobusy dorazí v závěru letošního roku. Cena jednoho vozu činí 5 150 000,- Kč.

„Tímto krokem pokračujeme v již zahájené nezbytné obnově vozového parku. Moderní autobusy nabídnou větší komfort cestujícím i řidičům. Jsem rád, že na podzim tohoto roku čekají Liberečany a návštěvníky města využívající MHD tyto příjemné změny“, doplnil po podpisu rámcové dohody předseda dozorčí rady Mgr. Petr Židek, MBA.

TZ: DPMLJ

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.