cz  Czech      uk  EN

Ostravský dopravní podnik testuje čínský elektrobus BYD

Ostrava Elektrobus BYD x

Ostravský dopravní podnik testuje od pátku 23. května do 10. června 2014 čínský dvanáctimetrový elektrobus BYD. Jeho technické parametry jsou natolik zajímavé, že bude po celou dobu testování nasazen do řádného provozu na autobusové lince č. 38, na které jsou jinak běžně nasazovány vlastní elektrobusy. Na závěr testování budou provozní zkušenosti s oběma vozidly porovnány.

Ostrava Elektrobus BYD 2 x

Dopravní podnik Ostrava a.s. se v rámci dlouhodobé strategie ekologizace vozového parku přiklání k myšlence provozování elektrobusů na vnitroobvodových linkách MHD. Zapůjčený elektrobus má podle parametrů ujet v ideálních podmínkách až 250 km na jedno nabití. Elektrobus BYD je vybaven klimatizací a mělo by se do něj vejít i více cestujících, než do vlastních elektrobusů, které jsou v Ostravě, jako v jediném městě v České republice provozovány na běžných linkách MHD.

„Snažíme se kromě teoretických úvah o možném provozování elektrobusů činit také konkrétní kroky, abychom si v praxi ověřili použitelnost těchto zajímavých vozidel s pohonem na baterie v podmínkách každodenní zátěže v ostravském městském provozu. Těšíme se na výsledky testování, které nám napoví, o kolik se technologie v této oblasti za poslední období posunula dopředu“, sdělil ředitel ostravského dopravního podniku Roman Kadlučka.

dpo LOGO

Elektrobusy čínské značky BYD (Build Your Dreams) jsou v řádném provozu např. v Londýně nebo na letišti v Holandsku. V Londýně jsou pronajaty dva elektrobusy na dva roky. Letiště Amsterdam Schiphol pořídilo 35 těchto elektrobusů BYD. Testování proběhlo také v polské Varšavě, slovenském Popradu, Turecku a Rumunsku.

TZ: Dopravní podnik Ostrava

Byla jen otázka času, kdy se čínský elektrobus, který absolvoval testy po celém světě, se objeví také v Čechách. První na řadě je Ostrava, ale na základě neoficiálních informací BYD se patrně představí i v dalších českých městech z největší pravděpodobností v Brně.

redakce – BusPress

 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.