cz  Czech      uk  EN

Dopravní podnik města Pardubic testuje ekologický CNG minibus

SKD CNG

Ve dnech od 8. do 18. 12. 2014 proběhne v Pardubicích zkušební provoz ekologického minibusu STRATOS LF 33 CNG z řady městských minibusů STRATOS, který si dopravní podnik zapůjčil z důvodu testování jeho využitelnosti v městském provozu od firmy SKD TRADE a.s.

SKD CNG 2

Minibus má pohon na stlačený zemní plyn CNG. Obsaditelnost je 17 míst na sezení a 17 míst k stání + 1 místo pro kočárek nebo invalidní vozík. Avizovaná dojezdová vzdálenost je 260 km.

Minibus SRATOS LF 33 CNG bude ve všední dny od pondělí 8. 12. do čtvrtka 18. 12. k dispozici cestujícím ve zkušebním provozu na lince 20 ze zastávky Hlavní nádraží směrem k poliklinice, Rokycanova ul. a zpět. Jízdy jsou bezplatné. Jízdní řád je zveřejněn na dotčených zastávkách a na stránkách www.dpmp.cz

„Velikost vozu předurčuje k nasazování při složitých dopravních situacích, kdy dochází k nejrůznějším objížďkám, dále na jednosměrné komunikace jako je například ulice Rokycanova, kam míří cestující na polikliniku. Důležitá je samozřejmě i spokojenost cestujících při nástupu a výstupu z vozu na zastávkách a komfortnost cestování.“ říká Ing. Tomáš Pelikán, ředitel pardubického dopravního podniku.

TZ: Dopravní podnik města Pardubic

 

BusPress váš reklamní partner ve světě autobusů a veřejné dopravy

Czechbus 11

SKD TRADE s midibusem CNG na veletrhu CZECHBUS 2014, foto: Zdeněk Nesveda 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.