cz  Czech      uk  EN

Dopravní podniky v Česku beze zbytku využijí dotační tituly IROP

Nový ekologický městský autobus Iveco Urbanway 12M CNG pro  DPMB, vystavený v Praze na veletrhu  Autoshow. (foto: Zdeněk Nesveda)

Nový ekologický městský autobus Iveco Urbanway 12M CNG pro DPMB, vystavený v Praze na veletrhu Autoshow. (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Šestice dopravních podniků z celé České republiky si mezi sebou rozdělí víc než 1,2 mld. korun. Uspěly totiž s žádostmi o dotaci z IROP (Integrovaný regionální operační program) na nákup nízkoemisních a bezemisních vozidel.

Integrovaný regionální operační program v gesci Ministerstva pro místní rozvoj je určen mimo aktivity regionálního významu také pro podporu obnovy vozového parku MHD. Největší objem peněz bude čerpat Dopravní podnik města Brna, a to víc jak 411 mil. korun. Peníze půjdou na pořízení 60 autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). „Chceme vozový park rozšířit o 44 CNG autobusů kloubových a 16 CNG autobusů standardních. Jsem velice rád, že DPMB byl při podávání žádostí úspěšný a bude čerpat maximální částku dotace,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

S žádostí uspěly i další dopravní podniky. Téměř 236 mil. korun získal Dopravní podnik města Hradce Králové, víc než 157 mil. například i Dopravní podnik města Pardubic. „Pardubice společně s Hradcem Králové prostřednictvím jejich dopravních podniků získaly podporu pro všechny projekty, které společně podaly,“ sdělil místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti DPMP Tomáš Pelikán.

Mimo IROP existuje i operační program Doprava 2014 – 2020 spravovaný Ministerstvem dopravy ČR, který je určen pro rozvoj infrastruktury nejen městské hromadné dopravy. „Věříme, že tento dotační program využijeme stejně úspěšně, jako tomu bylo u IROP,“ říká Pelikán, ale zároveň dodává: „Definovaná potřeba finančních prostředků jen na obnovu trolejbusů a tramvají je na úrovni 17,3 miliardy korun. Takový objem investic by do roku 2022 snížil průměrné stáří vozidel pod 12 let.“

„S ohledem na veřejně dostupné informace, komplikace související se změnou procesu hodnocení dopadů staveb na životní prostředí (EIA), by mohlo vést k významnému ohrožení čerpání dotačních titulů určených k výstavbě dopravních staveb. Pro takový případ bychom uvítali realokaci finančních prostředků mezi dotačními programy tak, aby mohly být tyto prostředky využity k další obnově vozového parku,“ avizuje připravenost dopravních podniků Michal Kraus, předseda Sdružení dopravních podniků ČR.

TZ: Sdružení dopravních podniků ČR

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.