cz  Czech      uk  EN

Dopravní podnik v Ostravě se ptá občanů – Jak vám slouží projekty Programu švýcarsko-české spolupráce?

DPO

Anketa jak vám slouží projekty Programu švýcarsko-české spolupráce? Vyjádřete i vy svůj názor, který nás zajímá. V oblasti městské hromadné dopravy byly v Ostravě v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce realizovány 2 projekty:

Anketu, kde se máte možnost se oběma projektům vyjádřit máte ZDE

Program švýcarsko-české spolupráce

Program zaměřený na snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšíření EU je jedním z deseti programů, které Švýcarsko uskutečňuje v členských státech EU, které k Evropské unii přistoupily v roce 2004. Ve snaze přispět ke stabilitě a prosperitě v Evropě poskytu je Švýcarsko 10 členským zemím EU finanční příspěvek ve výši 1 miliardy švýcarských franků.

Dopravní podnik Ostrava dokončil další stavbu financovanou z Programu švýcarsko-české spolupráce

Dopravní podnik Ostrava a.s. se stal jedním z nejúspěšnějších žadatelů o dotaci z Programu švýcarsko-české spolupráce pro projekty „Zkvalitnění tramvajové infrastruktury v Ostravě“. Dne, 26. září 2014, v 11:30 hodin dopoledne bylo slavnostně předáno do užívání kolejové propojení ulic Plzeňská a Pavlovova, a to za přítomnosti hostů Velvyslanectví Švýcarské konfederace, v čele s velvyslancem Markusem-Alexandrem Antoniettim, a dále zástupci Ministerstva životního prostředí ČR, v čele s náměstkem ministra Janem Křížem, Ministerstva financí ČR, Magistrátu města Ostravy, Úřadu městského obvodu Ostrava – Jih a vedení Dopravního podniku Ostrava a.s.

V rámci projektu „Zkvalitnění tramvajové infrastruktury v Ostravě“ již v letošním roce byla zrekonstruována nástupiště tramvajových zastávek „Křižíkova“ a „Krajský úřad“. Byla slavnostně předána do provozu další stavba v hodnotě 23 mil. Kč, která přispěje ke zkvalitnění dopravní obsluhy území, především v městském obvodu Ostrava – Jih. Stavba byla z 85 % hrazena z Programu švýcarsko-české spolupráce, zbytek pak dotací statutárního města Ostravy. „Kolejové propojení ulic Plzeňská a Pavlovova umožnilo veřejnou dopravou bez přestupů spojit dva velké sídlištní celky, Dubinu a Bělský les, se sídlištěm ve Výškovicích“, sdělil k přínosům stavby ředitel Dopravního podniku Ostrava Roman Kadlučka.

Již od 31. srpna tohoto roku je kolejové propojení v praxi využíváno nově zavedenou tramvajovou linkou č. 15, která jezdí celodenně ve dvacetminutovém intervalu, a to včetně víkendů. „Také já bych chtěl poděkovat švýcarským donátorům za spolupráci, která umožnila vybudovat další metry tramvajových kolejí, dovolující částečně nahradit autobusovou dopravu, a přispět tak k potřebné ekologizaci MHD v Ostravě“, zdůraznil náměstek ostravského primátora Tomáš Sucharda. „Jsem rád, že při pohledu na projíždějící spoje linky č. 15 vidíme všichni dostatek cestujících, kteří jsou jednoznačnou odpovědí na smysl této dopravní stavby“, vyjádřil svou spokojenost s realizací projektu Aleš Boháč, předseda dozorčí rady Dopravního podniku Ostrava, a poděkoval švýcarské straně za finanční příspěvek a Dopravnímu podniku za dobře zvládnutou stavbu.

Zástupci ministerstev životního prostředí a financí vyjádřili ocenění dopravnímu podniku, který i v obtížných legislativních podmínkách dokázal úspěšně projít náročnou dotační procedurou a naplnit smysl Programu švýcarsko-české spolupráce.

TZ: DPO

DPO

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.