cz  Czech      uk  EN

Dopravní podnik města Brna má další plynové autobusy

DPBrno4

Autobusový vozový park se v březnu rozrostl o dalších čtyřicet autobusů na CNG. Nové plynové autobusy postupně nahrazují nejstarší vozy, v polovině roku už bude mít Dopravní podnik města Brna  třetinu autobusů poháněnou stlačeným zemním plynem.

„V průběhu března přijelo do Brna dvacet autobusů Urbanway a dvacet vozů značky SOR. Všechny postupně zařazujeme do běžného provozu,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Na řadu přijde také ekologická likvidace starých autobusů, které budou sešrotovány.

U nových plynových autobusů poukazovali cestující na příliš kluzký povrch sedadel. „Na podněty od cestujících jsme okamžitě zareagovali a domluvili jsme se s výrobcem sedadel, že v dalších dodaných autobusech budou mít sedadla drsnější, neklouzavý povrch,“ upřesnil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Autobusy z březnové dodávky už mají sedadla upravená, ve vozech dodaných v lednu budou sedadla vyměněna v nejbližších týdnech. „Chtěli jsme mít už v březnu všechna sedadla vyměněná, ale výrobce nám je zatím nedodal,“ doplnil Jaromír Holec. Dodávka všech plynových autobusů bude zakončená v červnu, kdy dorazí zbývajících 24vozů. Z celkového počtu sto autobusů bude celkově 38 vozidel značky SOR (vnitroměstské čtyřdveřové autobusy) a 62 značky IVECO (městské třídveřové autobusy).

Na pořízení 88 autobusů a úpravu servisních hal získal DPMB dotaci z Operačního programu Životní prostředí v Prioritní ose 2 – Zlepšení kvality ovzduší a snižování emisí ve výši 394 milionů korun.  Nákup prvních dvanácti autobusů a výstavbu plnicí stanice na CNG v celkové výši 122 milionů korun hradil DPMB z vlastních zdrojů.

DPBrno2

Kromě nových autobusů čeká na jaře DPMB také dodávku třiceti nových kloubových trolejbusů. Všechny trolejbusy by měly být dodány nejpozději do konce června tohoto roku, nicméně první vůz Škoda 31Tr SOR přijede do Brna již na začátku dubna (zřejmě v týdnu od 6. dubna, bude upřesněno kvůli fototermínu pro média).

TZ: Dopravní podnik města Brna

DPBrno3

Dopravní podnik města Brna má další plynové autobusy, foto DPMB

DPBrno6

Dopravní podnik města Brna má další plynové autobusy, foto DPMB

DPBrno7

Dopravní podnik města Brna má další plynové autobusy, foto DPMB

Plnící stanice CNG BONETT – ZDE

Bez názvu

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.