cz  Czech      uk  EN

Čtyři nejdelší MetroStyle trolejbusy Solaris pro německé město Esslingen

solaris_trollino_18_metrostyle_w_salzburgu

Konsorcium společností Solaris Bus & Coach a Vossloh Kiepe podepsalo smlouvu s městskou hromadnou dopravou (SVE) v německém městě Esslingen na dodávku čtyř inovovaných trolejbusů Trollino 18,75 v provedení MetroStyle designu. Díky bateriím, kterými jsou tyto vozy vybaveny, mají schopnost působit na velmi dlouhé vzdálenosti, aniž by bylo zapotřebí horní trakce.  První jednotky budou předány v Esslingenu na konci roku 2015. Zbývající dva trolejbusy budou následovat v roce 2016.

Tyto čtyři Solaris Trollino v délce provedení   18.75 m pro Esslingen jsou nejdelší trolejbusy vyrobené  v Solarisu. Jsou to také nejdelší vozidla všemi existujícími technologiemi vyrobenýmo v MetroStyle designu. Esslingen je jedním ze tří německých měst, kde se trolejbusy provozují.

Nové trolejbusy jsou vybaveny velmi inovativní sadou lithium-titanových baterií s velkou kapacitou, což trolejbusům umožňuje pracovat nezávisle bez nadzemního vedení na poměrně velké vzdálenosti. Nová objednávka nových  Trollino 18,75 umožní spustit zcela nové bez emisí trasy v dopravní síti Esslingenu.  Baterie čerpají energii z nadzemního vedení při jízdě, stejně tak získávají energii  z přebytků energie, která vniká při brzdění a jízdě ze svahu.  Autobus úspěšně kombinuje nejlepší vlastnosti trolejbusy a autobusu na baterie.

Německý výrobce Vossloh Kiepe je zodpovědný za dodávku trakčního systému, pohonu a baterií pro kloubové 18,75 metrů dlouhé Trollino. Tato vozidla jsou vybavena dvojitým pohonem nápravy, což znamená, že dva elektromotory pohání dvě nápravy ze třech. Všechny trolejbusy jsou plně nízkopodlažní, vybavené monitorovacím systémem CCTV a audio-vizuálním oznamováním autobusových zastávek. Vnitřní LED osvětlení je příjemné mnohem hezčí, LED denní svícení mimo  zvýšení bezpečnosti je také  zároveň ekonomické

Trolejbusy Solaris jsou v Německu od roku 2010 v  Barnimer Busgesellschaft Eberswalde, kde jezdí 12 kloubových Trollino 18. Esslingen bude druhým městem v Německu, kde budou provozovány trolejbusy Solaris.

Solaris_logo

O společnosti Solaris Bus & Coach

Solaris Bus & Coach je významným evropským výrobcem městských, meziměstské a víceúčelových autobusů a také nízkopodlažních tramvají. Od zahájení výroby v roce 1996, více než 10 000 vozidel již opustilo výrobní závod v Bolechowo u Poznaně, která jezdí v 28 zemích. Přes svůj poměrně mladý věk se Solaris stal jedním z lídrů ve svém oboru. Několik let patří mezi největší dodavatele městských autobusů v Polsku, podobně jako je jeden z největších dodavatelů městských autobusů v Německu.

 

TZ: Solaris Bus & Coach

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.