cz  Czech      uk  EN

Čína se stane světovým leadrem v rychlodobíjení elektromobilů

G

V polovině února 2014 došlo k významné události na světovém trhu rychlodobíjecích stanic: Společnost ABB uzavřela šestileté strategické partnerství se společností Shenzhen BYD Daimler New Technology Co., Ltd. (BDNT), která je společným podnikem mezi čínským výrobcem BYD Auto a německou automobilkou Daimler AG, na výrobu stejnosměrných rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Tyto nabíjecí stanice budou určeny pro čínský elektromobil DENZA, jehož výrobcem je právě BDNT a jehož dealerskou síť budou stanice využívat ke svému prodeji spolu s elektromobily. S dodávkou stanic by mělo být započato v polovině roku 2014.

Rychlodobíjecí stanice DENZA budou konstruovány k připevnění na zeď. Budou vybaveny aplikacemi, které usnadní jejich používání, například možnost vzdáleného monitorování a ovládání pomocí mobilních sítí.

Elektromobilita je jedním ze sedmi čínských rozvojových odvětví. Pro její usnadnění a masové rozšíření ustanovila čínská vláda i vlastní standard rychlodobíjení, označovaný zkratkou GBT. Tento standard by měl povzbudit občany k pořizování rychlodobíjecích stanic pro elektromobily v domácnostech nebo v podnicích i k využívání veřejných dobíjecích stanic.

Elektromobil DENZA, který by měl být nosným vozidlem pro rozvoj e-mobility v Číně, očekává svoji premiéru v Pekingu na letošním auto show. Předpokládá se, že bude mít dojezd přes 200 km, tedy více než současné běžné elektromobily. Tyto údaje je nicméně nutno hodnotit střízlivě, podobně jako například avizovaní úspory nákladů u čínského e-busu BYD.

Více zde

Uveřejněno v rámci partnerské spolupráce s portálem proelektrotechniky cz

 

logo proelektrotecniky OK

Komentáře uzavřeny.