cz  Czech      uk  EN

ČEZ ESCO vybudovala dvě chytré zastávky pro MHD v Brně

 

Nejen aktuální odjezdy vozů, ale i vyhledávání v jízdních řádech, informace o kulturním dění v Brně nebo o počasí: to vše nabízí dvě chytré zastávky na Moravském náměstí. Kromě moderního designu vynikají zastávky dotykovou obrazovkou, zásuvkami pro dobíjení mobilních zařízení nebo například malou meteostanicí se zabudovaným detektorem polétavého prachu.

Cestující může sledovat aktuální informace o hromadné dopravě, počasí nebo například kulturní tipy. Současně může listovat v jízdních řádech, zjišťovat si informace o svém spoji či možnostech přestupu v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Vedle informací o odjezdech vozidel či grafického znázornění linek zobrazuje zastávka i informace o aktuálních změnách v dopravě zadaných dispečinkem, především se jedná o probíhající provozní omezení.

Unikátním zařízením je například meteostanice, která ukazuje cestujícím aktuální teplotu, vlhkost, UV index. Detektor polétavého prachu zobrazující orientačně údaje v dané lokalitě. Zastávky využívají úsporného LED osvětlení a mají vedle dvou bezpečnostních kamer i SOS tlačítko pro přivolání pomoci.

„Dopravní podnik města Brna se nebojí nových, chytrých řešení. Dalším příkladem je právě tato zastávka, která nemá v Brně ani v celé republice obdoby a funguje ve zkušebním režimu. Pokud se zastávka osvědčí, bude snahou města, ale i dopravce, jejich počet rozšiřovat také na další místa v Brně,“ vysvětlil primátor města Brna Petr Vokřál.

„K modernímu městu patří vedle chytrých budov také chytrá doprava a Brno jde inteligentním systémům naproti. Brněnské zastávky jsou v českém kontextu unikátní a jsme rádi, že jsme se na tomto projektu mohli podílet. Doufám, že i nadále budeme spolupracovat a společně s dopravním podnikem a cestujícími budeme zastávky vylepšovat, aby jim co nejlépe vyhovovala,“ doplňuje Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO.

Zařízení chytré zastávky je instalováno tak, aby bylo odolné proti vlivu větru i deště a bez potíží schopno fungovat v minimálním teplotním rozsahu -30°C až + 45 °C (ve stínu).

Zastávky byly vybudovány v letních měsících, kdy tramvajová trať v ulici Milady Horákové v úseku Koliště – Rooseveltova procházela rekonstrukcí.

TZ: ČEZ ESCO

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.