cz  Czech      uk  EN

Čeští dopravci ve FlixBusu: Kdo řídí zelené autobusy na našich silnicích?

 

Dd srpna loňského roku víří FlixBus stojaté vody české vnitrostátní autobusové dopravy (foto: Zdeněk Nesveda)

Dd srpna loňského roku víří FlixBus stojaté vody české vnitrostátní autobusové dopravy (foto: Zdeněk Nesveda)

Zelené autobusy FlixBus od srpna loňského roku víří stojaté vody české vnitrostátní autobusové dopravy. Celkem v rámci své sítě zastavuje na 31 zastávkách v ČR. Málokdo ale ví, že zelené autobusy provozují regionální dopravci, často rodinné podniky, a FlixBus tak funguje především jako marketingová střecha.

  • Inovativní model spolupráce úspěšně fungující od roku 2013
  • FlixBus coby globální značka se stará o marketing, prodej, plánování sítě a další
  • 300 regionálních partnerů zajišťuje operativu dopravy, dohromady zaměstnává přes 7000 řidičů
  • Spolupráci zahájily i české firmy, mezi nimi Umbrella Coach & Buses a Umbrella Services

Zelené autobusy FlixBus od srpna loňského roku víří stojaté vody české vnitrostátní autobusové dopravy. Globální poskytovatel mobility tehdy spustil pravidelná spojení na pěti klíčových trasách mezi Prahou, Brnem, Libercem, Plzní, Karlovými Vary a Českým Krumlovem. Celkem v rámci své sítě zastavuje na 31 zastávkách v ČR. Málokdo ale ví, že zelené autobusy provozují regionální dopravci, často rodinné podniky, a FlixBus tak funguje především jako marketingová střecha. Mezi dopravními partnery FlixBusu najdete i tři české a tři slovenské firmy.

.

Dd srpna loňského roku víří FlixBus stojaté vody české vnitrostátní autobusové dopravy. První představení autobusů Umbrella na vnitrostátních linkách v létě 2017 (foto: Zdeněk Nesveda)

Dd srpna loňského roku víří FlixBus stojaté vody české vnitrostátní autobusové dopravy. První představení autobusů Umbrella na vnitrostátních linkách v létě 2017 (foto: Zdeněk Nesveda)

.

Jeden z autobusů FlixBus na slovenské lince, provozující firma BLAGUSS (foto: Zdeněk Nesveda)

Jeden z autobusů FlixBus na slovenské lince, provozující firma BLAGUSS (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Nejlepší ze dvou světů, to o principu inovativní spolupráce v tradičním odvětví autobusové dopravy říká společnost FlixBus. „Tým FlixBusu se stará o plánování sítě, zákaznický servis, kvalitu služeb, marketing, prodej jízdenek, IT technologie, cenovou politiku a také rozvoj podnikání. Náš úspěch stojí na vyspělé technologii, kterou neustále rozvíjíme,“ vysvětluje princip fungování úzké spolupráce se značkou FlixBus mluvčí Martina Čmielová.

Společnost FlixBus dala vzniknout tisíců nových pracovních míst. Kromě hlavních sídel v Mnichově a Berlíně provozuje dalších 12 regionálních kanceláří včetně Prahy a 13 vlastních kamenných prodejen jízdenek včetně Prahy a Brna. Aktuálně zaměstnává přes 1200 specialistů v odvětvích jako IT development, řízení dopravy nebo marketingu.

Regionální autobusoví partneři, často rodinné firmy s dlouholetou tradicí, na druhou stranu zajišťují každodenní provoz linek a starají se o flotilu zelených autobusů, to vše s důrazem na maximální komfort a bezpečnostní normy. Inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka FlixBusu tak jde ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví malých a středních podniků. V síti FlixBusu aktuálně jezdí přes 300 dopravních partnerů, kteří zaměstnávají více než 7000 profesionálních řidičů.

Česká firma jako jedna z největších v síti FlixBusu

V rámci tuzemských vnitrostátních spojení jezdí pro FlixBus čeští dopravní partneři. Liberecká společnost Umbrella Services obsluhuje předevších spojení mezi Prahou a Libercem, autobusy společnosti Umbrella Coach & Buses zase potkáte na cestě do Brna, Plzně, Českých Budějovic i Českého Krumlova. Druhý zmiňovaný český dopravce přitom působí v síti FlixBusu od roku 2014 a stal se jedním z jeho největších autobusových dopravců.

„Naše podnikání se významně rozrostlo. Z osmi autobusů v barvách FlixBusu v roce 2014 jsme se na konci dubna tohoto roku dostali na flotilu celkem 94 zelených autobusů, se kterými jezdíme mezinárodní i česká vnitrostátní spojení. V našem týmu máme přes 300 profesionálních řidičů,“ uvádí majitel společnosti Umbrella Coach & Buses Pavel Steiner.

Zároveň dodává, že ve spolupráci s FlixBusem plánuje nadcházející větší expanzi do severních zemí. První vlaštovkou tímto směrem bylo dubnové spuštění linky Praha-Kodaň. Jen za loňský rok pro FlixBus jeho společnost najela přes 16 milionů kilometrů.

Příležitost ke spolupráci jako doplněk ke stávajícímu byznysu

V Liberci sídlí další z regionálních dopravců, Umbrella Services, specializující se na zajištění pronájmu autobusů a mikrobusů. „Partnery FlixBusu jsme se stali v lednu tohoto roku. Součástí spolupráce je i plnění standardů služeb a bezpečnosti v každém jednotlivém autobuse. Aktuálně máme zelené autobusy ze sítě vypůjčené, během srpna nám výrobce VDL dodá dva úplně nové vozy, které nasadíme na trasu z Prahy do Liberce,“ říká ředitel společnosti Umbrella Services Jan Konopásek.

Z hlediska bezpečnosti a komfortu nasazuje dopravce FlixBus do linkové dopravy jedny z nejmodernější autobusů. Vybaveny jsou elektronickými asistenčními systémy, systémem ESP, asistentem nouzového brždění, asistentem udržování jízdního pruhu či optickým senzorem. Dále jsou autobusy zpravidla vybaveny Wi-Fi sítí, elektrickými zásuvkami, toaletou a cestující mají zajištěn komfort v podobě většího místa na nohy.

Byznysový model spolupráce je přitom výhodný pro obě strany. FlixBus díky dobře nastavené prodejní a marketingové platformě neustále optimalizuje vytížení spojů dopravních partnerů a při vstupu na trh pomáhá vykrývat počáteční tržby z rozběhu nových linek ve formě optimalizace cash flow. Výnosy z provozu potom dělí, větší část připadá dopravci. Pro dopravní partnery ale nemusí být spolupráce s FlixBusem jediným zdrojem příjmů. Díky ní však mohou rozšířit své aktivity a nabídnout více pracovních míst.

„Měl jsem tehdy takové tušení, že mám dvě možnosti. Buď nastoupím do správného vlaku a Umbrella poroste spolu s FlixBusem, anebo mně ten vlak prostě ujede. Do správného vlaku, vlastně spíš autobusu, jsem přistoupil včas a díky spolupráci s FlixBusem roste i společnost Umbrella,“ uzavírá Pavel Steiner z Umbrella Coach & Buses.

TZ: FlixBus

.

.

Zbrusu nové autobusy od společnosti VDL Bus & Coach pro Umbrella Services. Zleva Martin Schlosser z  VDL Bus & Coach ČR a  Jan Konopásek, ředitel Umbrella Services  (foto: VDL)

Zbrusu nové autobusy od společnosti VDL Bus & Coach pro Umbrella Services. Zleva Martin Schlosser z VDL Bus & Coach ČR a Jan Konopásek, ředitel Umbrella Services (foto: VDL)

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2018

 

.

.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE

.

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.