cz  Czech      uk  EN

Nádraží Florenc jako důležitý uzel expanze FlixBusu, vypravuje z něj přes 750 odjezdů týdně

 

  • 70 let od založení autobusového nádraží Florenc v roce 1948
  • Dálkový autobusový dopravce FlixBus z Florence vypravuje přes 750 odjezdů týdně
  • Praha Florenc jako důležitý dopravní uzel v rámci Evropy, nejdelší přímý spoj z Prahy do Bukurešti v Rumunsku 1351 km

Globální poskytovatel mobility FlixBus nedávno v souvislosti s expanzí na západní pobřeží USA, kde první zelené autobusy začaly jezdit 31. května, oznámil i záměr navýšit počet spojení v celé Evropě. Do konce roku 2018 chce rozšířit nabídku autobusových i vlakových spojení o 30 procent, až na 350 000 spojení denně. Jedním z klíčových uzlů expanze ve střední Evropě je i pražské nádraží Florenc. To zaznamenává týdně přes 750 odjezdů autobusů pod značkou FlixBus. Nejvíce jich míří do českých regionů a do Německa, nejdelší přímý spoj do Bukurešti.

 

 

Hlavní město Praha bylo do sítě evropského dopravce přidáno v roce 2015, jako významný dopravní uzel pro expanzi v rámci střední Evropy a na jih. Od té doby došlo k pětinásobnému navýšení počtu odjezdů zelených autobusů z nádraží Florenc.

„Nádraží v Praze na Florenci patří mezi nejdůležitější dopravní uzly našich autobusů pro střední a východní Evropu. Týdně odsud vypravíme přes 750 odjezdů zelených autobusů, které míří jak do českých regionů, tak do většiny zemí v celé Evropě,“ uvádí Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus v České republice.

Téměř třetina spojů dopravce vypravených z karlínského nádraží míří do českých regionálních měst. Autobusy FlixBus aktuálně obsluhují pět klíčových tras, které propojují Prahu s Brnem, Karlovými Vary, Plzní, Libercem, Českými Budějovice a Krumlovem. Celkem nyní staví ve 20 českých městech, před nedávnem přibyly nové zastávky v Uherském Hradišti a Uherském Brodě.

Dvě třetiny zelených autobusů vyjíždějících z Florence míří do zahraničí, zhruba 27 procent spojů k našich západním sousedům do Německa. Nejčastějšími cílovými destinacemi jsou Berlín, Mnichov, Hamburk a Düsseldorf.

Kromě okolních států Rakouska, Polska a Slovenska je možné zakoupit jízdenky na přímé spojení se zeměmi západní a severní Evropy jako Dánsko, Belgie, Nizozemsko, Francie a Švýcarsko. Pro letní turistickou sezónu jsou pak vítaná přímá autobusová spojení mezi Prahou a Itálií, Maďarskem nebo Chorvatskem.

Vůbec nejdelší spojení dálkovým autobusem přímo z Prahy v nabídce FlixBusu najdete do Bukurešti v Rumunsku. Cestu 1351 km do hlavního města Rumunska urazí zelený autobus s povinnými přestávkami za 25 hodin. Cena jízdenek mezi Prahou a Bukureští začíná na 1 249 Kč.

„Pro tak dlouhé cesty je nezbytné, aby byl autobus vybaven nejmodernějšími prvky z hlediska bezpečnosti i pohodlí. Zákazníci u nás najdou spoustu místa pro nohy i zavazadla, polohovatelné sedačky, které je možno vysunout do stran, bezpečnostní pásy, klimatizaci i kvalitní Wi-Fi,“ doplňuje Martina Čmielová.

Florenc spojuje Prahu s Evropou už 70 let

Bylo to právě 17. června, kdy nádraží Florenc před 70 lety v roce 1948 odbavilo první cestující. Skutečný rozmach autobusové dopravy na území tehdejšího Československa totiž nastal až po druhé světové válce. Československé státní dráhy (ČSD) se kromě železnice začaly angažovat i v přepravě po silnici a díky nim vyrostlo na místě uhelného skladiště Masarykova nádraží na pražské Florenci autobusové nádraží.

Vybavení slavnostně otevřeného nádraží bylo zpočátku velmi skromné. Autobusy už tehdy vyjížděly z 25 stanovišť. Uprostřed nádraží byl malý park. V této podobě fungovalo autobusové nádraží až do počátku 70. let, kdy bylo přestavěno v důsledku výstavby metra.

Roli důležitého autobusového uzlu hlavního města hraje Florenc se svými 26 stanovišti dodnes, ačkoli postupem času vyrostla na okrajích města u stanic metra řada nových nádraží. Ta ale slouží převážně vnitrostátní dopravě, zatímco na Florenc dodnes zajíždějí hlavně dálkové a mezinárodní spoje nejen společnosti FlixBus.

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze strartupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovním míst v oblasti dopravy.

Z center v Evropě se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými

TZ: FlixBus

 

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019
WWW.BUSSHOW.EU

 

.

.

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

.

.

.

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.