cz  Czech      uk  EN

Dálková autobusová doprava: 5 let FlixBusu na mezinárodních cestách

 

FlixBus v Praze na autobusovém nádraží Florenc (foto: Zdeněk Nesveda)

FlixBus v Praze na autobusovém nádraží Florenc (foto: Zdeněk Nesveda)

 

  • Více než 100 milionů cestujících od roku 2013
  • Stabilní dopravní síť s 250 000 spojeními denně do 1400 cílů ve 26 zemích
  • Oblíbený způsob dálkového cestování v Evropě mezi mladými ve věku 18-25 let

Je tomu pět let, co se první FlixBus na základě deregulace německého autobusového trhu vydal na svou cestu s cílem poskytnout zelenou a chytrou dopravu všem, co rádi objevují svět. K dnešnímu dni vyzkoušelo přepravu autobusy FlixBus už více než 100 milionů cestujících a pomohlo tak měnit tvář tradiční dálkové autobusové dopravy napříč celou Evropou.

Od začátku bylo naším cílem přeměnit tradiční fungování autobusové dopravy a uchopit ji z nové, inovativní perspektivy. Jsme rádi, že nyní, o pět let později, se tato vize stává skutečností,“ říká Jochen Engert, jeden ze zakladatelů a výkonný ředitel společnosti FlixBus. „V roce 2013 jsme odstartovali se třemi spoji v Bavorsku a dnes provozujeme 250 000 spojů denně napříč 26 zeměmi.“

Úspěch společnosti FlixBus staví na široké demografii cestujících, přičemž 60 % zákazníků jsou ženy, které si jako preferovaný způsob dopravy vybírají zelené autobusy hlavně pro bezpečnost, komfort a cenu. Třetina zákazníků společnosti FlixBus je ve věku 18 až 25 let.

Z německého startupu k evropské jedničce mezi přepravci

FlixBus v Německu založili tři mladí podnikatelé: Jochen Engert, Daniel Krauss a André Schwämmlein. Ti měli nápad na vytvoření zcela nového způsobu cestování, který by byl kombinací technologického startupu, e-commerce a tradiční dopravy. Na této vizi postavili společnost, která pracuje s jedinečným obchodním modelem. V něm se FlixBus stará o technologie, prodej jízdenek, zákaznický servis, plánování sítí a marketing, zatímco regionální autobusoví partneři, většinou rodinné nebo středně velké firmy, se soustředí na samotný provoz zelených autobusů.

 

FlixBus v Německu založili tři mladí podnikatelé: Jochen Engert, Daniel Krauss a André Schwämmlein  (foto: FlixBus)

FlixBus v Německu založili tři mladí podnikatelé: Jochen Engert, Daniel Krauss a André Schwämmlein (foto: FlixBus)

 

Díky spolupráci s FlixBusem se naše podnikání významně rozrostlo. Spolupráci jsme zahájili v roce 2014 s osmi autobusy, v dubnu tohoto roku se dostaneme na flotilu celkem 94 zelených autobusů, se kterými jezdíme mezinárodní i česká vnitrostátní spojení,“ popisuje Pavel Steiner, ředitel české firmy Umbrella Coach & Buses, jednoho z největších dopravních partnerů v síti FlixBusu.

FlixBus v současné době spolupracuje s 250 dopravními partnery, z nichž mnozí jsou malé, rodinné podniky. Spolupráce napomáhá regionům také k vytváření nových pracovních příležitostí, jako jsou pozice pro 7 000 řidičů autobusu po celé Evropě.

Vyhlídky do roku 2018

FlixBus plánuje v roce 2018 růst, a to jak regionální a mezinárodní expanzí, tak i ohledně nabídky služeb. Do konce roku mají světle zelené autobusy, které jsou hlavním poznávacím znamením dopravce, vyrazit i na silnice ve Spojených státech. V rámci Evropy plánuje společnost navýšit některá existující spojení a přidat nové zastávky v celé své síti.

Velkou část úspěchu společnosti FlixBus lze přisoudit digitalizaci a inovacím, které se budou i nadále zlepšovat, jako jsou mobilní aplikace, elektronické jízdenky, nejrychlejší Wi-Fi připojení, budoucí rezervace sedadel a GPS sledování autobusu v reálném čase. Tento technologický pokrok spolu s komfortem, spolehlivostí a atraktivními cenami spojenými s značkou FlixBus činí autobusovou dopravu atraktivnější pro širokou veřejnost.

„Během posledních pěti let FlixBus mění způsob, jakým lidé v Evropě cestují,“ dodává André Schwämmlein, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti FlixBus. „V příštích pěti letech plánujeme nabídnout možnost vyzkoušet si cestování s FlixBusem ještě více lidem po celém světě.“

O autobusech FlixBus

FlixBus je mladá evropská společnost působící v oblasti dálkové dopravy. Od roku 2013 nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky propracovanému plánování spojů a modernímu rezervačnímu systému poskytuje FlixBus nejrozsáhlejší meziměstskou autobusovou síť čítající 250 000 spojení denně do 1 400 destinací ve 26 zemích.

FlixBus byl založen v Německu, kde také začal nabízet své první spoje. Díky úzké spolupráci s místními malými a středně velkými podniky mluví za tento start-up zkušenost a kvalita. Z center v Praze, Berlíně, Mnichově, Paříži, Miláně, Záhřebu, Amsterdamu, Stockholmu, Aarhusu, Budapešti, Los Angeles, Bukurešti a Madridu se tým FlixBusu stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing & prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. Regionální autobusoví partneři – povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí – jsou zodpovědní za provoz a flotilu zelených autobusů, které splňují nejvyšší nároky na komfort a bezpečnost. Inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka tak jdou ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví malých a středních podniků. Díky tomuto světově unikátnímu obchodnímu modelu přepravily autobusy FlixBus již milióny zákazníků po celé Evropě a daly vznik tisícům nových pracovních míst.

www.flixbus.cz/společnost

 

 

 

O slovenském autobusovém veletrhu BUS SHOW 2018…

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.