cz  Czech      uk  EN

Cargohopper, nová generace perspektivní, elektrické logistiky pro města

Cargohopper-type-2

Od ledna 2014 je připravován provoz čtyř elektrických městských nákladních vozidel Cargohopper v Amsterodamu. Jde o upravený typ, přizpůsobený požadavkům městské logistiky ve velké metropoli.

Systém elektrických vozidel pro městskou logistiku Cargohopper byl původně vyvinut pro nizozemské město Utrecht již v roce 1996. Jde o tahač doplněný až třemi přívěsy se solárními panely na střeše (viz foto dole). Ty spolu s trakčními bateriemi řešenými výměnným způsobem dávají trakčnímu elektromotoru o výkonu 21 kW dostatek energie pro přepravu až 3 tun nákladu v rámci svozu a rozvozu nejrůznějších zásilek po městě. Maximální rychlost je 20 km/h a dojezd 60 km. Kromě Utrechtu slouží systém Cargohopper také v nizozemském městě Enschede.

cargohopper

Nová generace Cargohopperu (viz první foto nahoře), představená v roce 2013, se již více podobá tradičnímu nákladnímu automobilu. Jeho celková nosnost je 7,5 t. Jeho dojezd byl prodloužen na 200 km a maximální rychlost zvýšena na 60 km/h. Čtyři tato vozidla pro Amsterodam byla vyrobena ve spolupráci nizozemských firem Divaco (výrobce elektrických užitkových vozidel) a Fifthwheel Europe (výrobce návěsů a přívěsů).

Více zde

logo proelektrotecniky OK

Uveřejněno v rámci partnerské spolupráce s portálem Proelektroechniky cz

 

BusPress podporuje elektromobilitu ve veřejné dopravě 

 

Komentáře uzavřeny.