cz  Czech      uk  EN

BusLine startuje cyklobusy pro letní sezónu 2014

foto 3

Cyklistická sezóna je díky příjemnému jarnímu počasí již v plném proudu a společnost BusLine ji i v letošním roce podpoří cyklobusy, na které si už všichni sportumilovní příznivci zvykli. Šlápnout do pedálů tedy nemusí už ze svých domovů, ale naopak se do srdce Krkonoš, Jizerských hor i Českého ráje dostanou díky pohodlným turistickým linkám, které již několik let BusLine provozuje.

foto 4

„V letošním roce opět pokračujeme ve stejném systému cyklolinek jak vloni, cestující jsou již na ně zvyklí a vyhovují jim. V Krkonoších a Jizerských horách BusLine provozuje vždy dvě linky a v Českém ráji pět. V rámci turistických linek jsme připravili i jednu novinku v podobě „retro spojů“, které budou v provozu o prázdninových sobotách od 30. 6. do 30. 8. na loňské osvědčené trase Turnov – Libuň – Jičín s přestupem na historické vlakové spoje v Libuni. Vloni jsme tuto speciální linku otestovali a u cestujících vzbudila velký zájem, proto jsme se rozhodli ji v této sezóně zahrnout už přímo do jízdních řádů,“ vysvětlil Jaroslav Semler, dopravní ředitel společnosti BusLine a.s.

 Cyklobusem za Krakonošem i letos objížďkou

 V sobotu 31. května 2014 opět vyrazí tradiční páteřní „Krkonošský cyklobus“ na trase Harrachov – Rokytnice n. J. – Jilemnice – Benecko – Vrchlabí – Janské Lázně – Pec p. S. – Pomezní Boudy s časem odjezdu v 7:00 z Harrachova a zpět v 16:40 z Pomezních Bud. Spoje na červené krkonošské cyklolince budou v letní sezóně pravidelně v provozu o víkendech od 31. května do 28. září a o prázdninách i v pracovních dnech. Dopravu po stejné trase v opačném směru (ráno z Pomezních Bud a odpoledne z Harrachova) zajišťuje OSNADO. I v letošním roce pokračuje oprava silnice mezi Černým Dolem a Janskými Lázněmi a spoje proto budou po celou sezónu vedeny objížďkou přes Rudník a Mladé Buky. Do Janských Lázní zajedou jen na otočení až ze Svobody nad Úpou. Od 31. května až do 28. září bude denně v provozu také cyklobus na žluté lince z Jilemnice na Mísečky. Už od 11. května je denně až do 28. října k dispozici také pravidelný turistický autobus z Horních Míseček na Zlaté návrší, ke kterému o prázdninách přijede i pár spojů z Rokytnice.

Jízdní řády zde: JŘ-Krkonoše, JŘ-Krkonoše2, KRKOBUSY 2014

foto 2

Cyklobusů využijte i na Jizerku a do Bedřichova

Od 31. května provozujeme víkendový cyklobus s odjezdem v 9:30 z Jablonce nad Nisou na Jizerku po trase Bedřichov, Hrabětice, Josefův Důl, Tanvald, Desná a Kořenov. I letos mohou cyklisté využít dvou odpoledních párů spojů mezi Jizerkou a železniční stanicí v Kořenově, které zajišťují přípoje na vlaky. Již od konce dubna byla zahájena cyklistická sezóna v Jizerských horách provozem cyklobusu na Bedřichov z Jablonce nad Nisou, Liberce a z Turnova s možností projet se po cyklotrasách v srdci Jizerských hor. V době letních prázdnin bude cyklobus s odjezdem v 8:30 z Jablonce nad Nisou směr Bedřichov, Liberec a zpět v 9:35 v provozu každý den a cyklisté rovněž mohou využít i možnosti vyvézt se autobusem na kopec a vystoupit na nově obsluhované zastávce Bedřichov, Maliník.

Jízdní řády zde: JŘ_Bedřichov, JŘ_JBC-Jizerka, leták_Bedřichov,leták_JBC-Jizerka

foto 5

 Po krásách Českého ráje cyklobusem

V Českém ráji zůstávají zachovány základní loňské trasy turistických autobusů Turnov – Jičín a zpět přes Vyskeř i přes Kacanovy, Semily – Rovensko – Jičín a Semily – Vyskeř – Turnov – Malá Skála – Kozákov – Semily. Provoz českorájských turistických autobusů bude zahájen 31. května 2014 červenou linkou Turnov – Vyskeř – Jičín a postupně se pak rozvine do plné šíře nejpozději od 1. 7. 2013. Trasy v Jinolicích a Mašově i časy jednotlivých spojů byly drobně upraveny pro lepší návaznost na vlaky i zajímavější cesty pro více cyklistů.

Jízdní řády zde: JŘ_Jičín-Vyskeř-Turnov, JŘ_Semily-Jičín, JŘ_Semily-Turnov-Semily, JŘ_Turnov-Hr.Skála-Jičín, leták-Český ráj 2014

Více informací o cyklobusech naleznete na internetových stránkách www.busline.cz.

 

logo_busline_cmyk

Komentáře uzavřeny.