cz  Czech      uk  EN

Historické autobusy BusLine – 100% ESENCE TURISTICKÉ RETRONÁLADY

BusLine vypraví autobusy v retro stylu! Retro nálada dýchne na cestující každou prázdninovou sobotu od 6. 7. do 31. 8. 2013 na lince Turnov-Libuň-Jičín. V Libuni se navíc  retro autobusy dvakrát denně potkají s historickým vlakem.

„A věřte, my co jsme za volant RTO v mládí usedali denně, víme o čem je řeč a proto můžeme porci esence „ retronálady“  doporučit jako skvělý recept na skvělý zážitek“…. (BusPress)

 Pod Hrubou Skálou a Troskami srdcem Českého ráje Výjimečná možnost zavzpomínat si na výlety svého mládí se cestujícím nabídne v průběhu prázdnin každou sobotu počínaje 6. červencem. Retro spoje vyjedou vždy v 10:40 z terminálu u žst. Turnov přes Sedmihorky, Hrubou Skálu a Troskovice, aby před polednem přijely do Libuně k železniční stanici.

Pod patami Prachovských skal a kolem Jinolických rybníků až k Rumcajsovi Po poledni historické autobusy typu Š 706 RTO nebo ŠD 11 po odjezdu vlaku vyrazí dál východní částí Českého ráje až do Jičína k žst., odkud vyjedou zpět v 15:00.

Ve stylu „retro“ budou nejen autobusy, ale i řidiči oblečeni do dobových uniforem „Období 60. a 70. let připomenou nasazené „erťáky“ i „ešelky“ a dobové stejnokroje řidičů, které budou jistě cestující lákat k „retro fotografování“. Pamětníkům ale možná bude chybět nerudnost řidičů, která byla jistým koloritem té doby,“ podotkl s nadsázkou k retro atmosféře Tomáš Roubiček, generální ředitel BusLine a.s. „O vstřícnost řidičů nemáme pochybnosti, ale dochvilnost bohužel u retro spojů nemůžeme stoprocentně garantovat, protože prioritou je zachování přestupu mezi historickým vlakem a autobusem, a to i za cenu drobného zpoždění. Vždyť nasazovaná drážní vozidla i autobusy řadíme mezi veterány, kterým je nutno nějakou tu odchylku odpustit,“ doplnil Jaroslav Semler, dopravní ředitel BusLine a.s.

 

O společnosti Busline:

BusLine a.s. patří mezi nejvýznamnější autobusové dopravce v České republice, provozuje pravidelnou, městskou i zájezdovou dopravu. Disponuje flotilou více než 450 autobusů s průměrným stářím 7 let, zaměstnává na osm set pracovníků. Působí převážně v Libereckém, Královéhradeckém, Ústeckém, Středočeském a rovněž v Jihomoravském kraji. Roční výnosy jsou cca 1 mld. korun.

TZ: BusLine

reklama:

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLETOSTÍ“ 

Informace o dopravním veletrhu EUROTRANS 2013, klikni a jsi tam!

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.