cz  Czech      uk  EN

Bezplatné „BB linky“ s elektrobusy v Praze bude provozovat společnost Arriva

SOR EBN 9,5

Elektrobus SOR EBN, 9,5, podobný tomu, jaký bude jezdit od středy na BB linkách v Praze

Dva nové elektrobusy SOR EBN 9,5 budou moci využívat cestující na linkách BB1 a BB2, které spojují stanici metra Budějovická na trase C a administrativní BB centrum v lokalitě zvané Brumlovka v pražské Michli. Jedná se o zajímavý novátorský počin developerské skupiny Passerinvest Group, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti Arriva Česká republika. První slavnostní uvedení elelektrobusové linky do provozu se uskuteční ve středu 3. února, za přítomnosti pánů Radima Passera ze společnosti Passerinvest Group, Tomáše Pleskače člena představenstva Skupiny ČEZ a Daniela Adamky generálního ředitele společnosti Arriva Česká republika.

SOR_EBN_10_5

Od října 2014 jezdí elektrický autobus SOR EBN 10,5  Arriva Morava v Jeseníkách, foto: Arriva

SOR EBN 1

Ing. Jaroslav Trnka generální ředitel společnosti SOR na MSV 2012 v Brně při novinářských jízdách, foto: Zdeněk Nesveda 

Arriva má již značné zkušenost s provozováním podobného plně elektrického autobusu SOR ENB 10,5 v náročných horských podmínkách. Od října 2014 jezdí elektrický autobus Arriva Morava v Jeseníkách náročnou linku z Karlovy Studánky, 800 m n. m. na Ovčárnu ve výšce 1 300 m n. m., na samém hřebeni Jeseníků. BusPress velmi pečlivě sleduje cesty libchavských ekektrobusů od samého počátku, kdy byly poprvé u nás zařazeny do pravidelného provozu v Ostravském dopravním podniku. V roce 2012 BusPress dokonce připravil v průběhu Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně s elektrobusem SOR EBN 11,5 jízdy pro novináře, kteří si měli možnost sami vyzkoušet řízení v areálu BVV.

 

BusPress podporuje elektromobilitu ve veřejné dopravě

Tématům elektromobilty je na webu BusPress věnován mimořádný samostatný prostor. BusPress je také významným mediálním partnerem projektů „Elektrické autobusy pro město“ a konference „Smart City“.

Rubrika BusPress – elektromobilita

BusPress se výrazně se podílí na přípravě nového projektu s náměty ekologicky čistých dopravních prostředků a to nejen v hromadné dopravě.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

DEKRA ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA. CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ – WWW.CZECHBUS

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.