cz  Czech      uk  EN

Autonomní minibus v Hamburku s rychlostí 50 km/h!

Autonomní elektrický minibus (ilustrační foto: DB)

Autonomní elektrický minibus (ilustrační foto: DB)

 

Autonomní minibusy budou v Hamburku jezdit až padesátikilometrovou rychlostí

Projekt autonomních elektrických minibusů v bavorském Bad Birnbachu (viz foto vpravo), o němž podrobněji informujeme v naší reportáži, nezůstane u Německých železnic (DB) osamocený. Již nyní je v přípravě jeho následovník, tentokrát v Hamburku. Je jím projekt HEAT (Hamburg Electric Autonomous Transportation), jehož autonomní minibus by měl v testovacím provozu vyrazit do ulic přístavní čtvrti města na podzim roku 2018.

Projektové konsorcium HEAT tvoří Svobodné hansovní město Hamburk, provozovatel silniční sítě LSBG, provozovatel veřejného osvětlení a dopravní signalizace HHVA a veřejný dopravce Hamburger Hochbahn AG, který již provozuje mj. palivočlánkové elektrobusy a plug-in hybridní autobusy a který je vedoucí organizací projektu. K němu přistupují další partneři z průmyslu a výzkumu – na projektu se tak přímo či zprostředkovaně podílí například automobilka Volkswagen, elektrotechnická skupina Siemens nebo Německé centrum pro letectví a kosmonautiku (DLR), které se významně podílí i na rozvoji elektromobility.

Koncem roku 2017 získal tento čtyřletý projekt příslib spolufinancování z prostředků spolkové vlády ve výši cca 3,7 mil. € (cca 95 mil. Kč). Další 1,5 mil. € (cca 38 mil. Kč) vloží do projektu z vlastních prostředků dopravce Hamburger Hochbahn.

Projekt HEAT je realizován v rámci smart city partnerství mezi DB a Svobodným hansovním městem Hamburk. Stejně jako v případě zkušebního provozu v Bad Birnbachu je pro DB hlavním motivem využití autonomních elektrických minibusů jako návazné dopravy k železničnímu spojení.

Autonomní minibusy v Hamburku by měly jezdit po veřejných komunikacích tentokrát nebývale vysokou rychlostí až 50 km/h, zatímco dosud takovéto minibusy běžně jezdí ve smíšeném provozu rychlostí nejvýše cca 15 – 20 km/h. Vozidla pro tento projekt jsou speciálně vyvíjena. Testovací provoz, jehož zahájení je plánováno na podzim 2018, bude probíhat bez cestujících za přítomnosti personálu. Hamburger Hochbahn nicméně předpokládá, že od roku 2020 budou autonomní minibusy v rámci tohoto projektu vozit cestující po městě v plně automatickém, bezobslužném režimu.

redakce smartcityvpraxi cz

.

O slovenském autobusovém veletrhu BUS SHOW 2018…

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

.

.

 

 

 

 

 

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.