cz  Czech      uk  EN

Singapur bude testovat autonomní elektrobusy standardní délky, technologii dodá Volvo a ABB

Pro společný projekt dodá Volvo dva své standardní elektrobusy Volvo 7900 Electric.

Pro společný projekt dodá Volvo dva své standardní elektrobusy Volvo 7900 Electric.

 

Autonomní elektrické minibusy o kapacitě cca 5 – 10 osob se ve zkušebních provozech rozvíjejí jako „třetí druh“ dopravy, vedle tradiční individuální automobilové dopravy a hromadné dopravy – viz například  reportáž z německého Bad Birnbachu. Autonomní řízení se však v budoucnu může rozšířit i na elektrobusy standardní délky 12 m. Za tímto účelem podepsali v lednu 2018 dohodu o výzkumném a vývojovém programu pro autonomní elektrobusy švédský dodavatel autobusů a elektrobusů Volvo Buses a univerzita Nanyang Technological University (NTU) v Singapuru. Dodavatelem nabíjecí infrastruktury bude společnost ABB.

Program je součástí iniciativy singapurského Úřadu pro pozemní dopravu (LTA), směřující k vytváření nových řešení pro budoucí udržitelnou městskou dopravu. Podle plánů LTA by již v roce 2022 měly v různých oblastech Singapuru jezdit samořiditelné elektrobusy. Podle předpokladů univerzity NTU by v roce 2050 mohla až polovina veškeré motorové dopravy v Singapuru být provozována autonomními vozidly.

 

Tyto společně vyvinuté autonomní elektrobusy dorazí do Singapuru začátkem roku 2019.

Tyto společně vyvinuté autonomní elektrobusy dorazí do Singapuru začátkem roku 2019.

 

NTU do těchto elektrobusů zabuduje svoji technologii pro autonomní řízení. Navigace těchto autonomních elektrobusů bude kombinovat systém GPS, používaný například u autonomních elektrických minibusů ve výše zmíněném Bad Birnbachu, a navigaci pomocí lidarových technologií, používanou například u britského projektu GATEway. Technologie pro navigaci bude doplněna technologiemi pro autonomní ovládání vozidla a jeho pohonu.

První ze dvou těchto autonomních elektrobusů bude provozován na nové singapurské testovací základně pro autonomní vozidla CETRAN*, která byla otevřena v listopadu 2017. Výzkumní pracovníci z NTU zde budou moci v izolovaném prostředí studovat, jak autonomní elektrobus a ostatní účastníci silničního provozu vzájemně reagují v různých podmínkách.

Nová generace elektrobusů VOLVO

Druhý elektrobus bude testován v autobusové garáži v partnerství s provozovatelem veřejné dopravy SMRT. Cílem je prověřit, jak je autonomní elektrobus schopen v plně automatickém režimu dobíjet baterie a provádět různé manipulační jízdy, například do myčky nebo k zaparkování.

Autonomní elektrobusy v Singapuru budou průběžně dobíjeny v nabíjecí stanici typu HVC 300P od ABB výkonem až 300 kW, využívající standard OppCharge s pantografem spouštěným z pylonu na ližiny ve střeše elektrobusu. Tento standard, využívaná již v Evropě a zkoušený také na severoamerickém kontinentu, nyní expanduje také do asijských zemí.  Předpokládá se doba nabíjení cca 3 – 6 minut. Dvě tyto nabíjecí stanice dodá ABB koncem roku 2018.

redakce Smartcityvpraxi.cz

Foto © AB Volvo

V rámci veľtrhu BUS SHOW zdravá doprava Nitra 2018 sa prvý deň uskutoční konferencia Elektrické autobusy pre mesto v kontexte Smart Cities. Maximum ďalších informácií získate tu.

 

SMART CITY V PRAXI

 

O slovenském autobusovém veletrhu BUS SHOW 2018…

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

 

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

.

Autobusy VDL

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

.

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.