cz  Czech      uk  EN

Autobusy Setra a Mercedes-Benz nejzářivější reflektory

SETRA 500

Zářivý příklad – LED světlomety pro zájezdové autobusy Setra a Mercedes-Benz Citaro

  • Příznivější barevné spektrum pro zrak přispívá aktivní bezpečnosti
  • LED reflektory: redukovaná spotřeba, vysoká efektivita

Více bezpečnosti a více hospodárnosti zároveň: LED světlomety (light emitting diode – světlo vyzařující dioda) spojují zdánlivě nespojitelné. Tato technologie je nyní dostupná jako mimořádná výbava autobusů Setra ComfortClass 500 a TopClass 500 a současně je jí možno vybavit i světově nejprodávanější městský autobus současnosti – Mercedes-Benz Citaro. Není bez zajímavosti, že Daimler Buses představil tuto pokrokovou technologii jako jeden z prvních producentů autobusů a autokarů. Řidiči takto vybaveného autobusu ocení menší únavu očí, zatímco majitelé ocení sníženou spotřebu a prodlouženou životnost.

Mercedes-Benz CapaCity L mit LED-Scheinwerfern; OM 470 mit 315 kW/428 PS; 10,7 L Hubraum, 6-Gang-Getriebe; Lackierung: Weiß; Sitzbezüge: Rot-Grau Mercedes-Benz CapaCity L with LED headlamps; OM 470 rated at 315 kW/428 hp; displacement 10.7 l, 6-speed transmission; paintwork: white; seat covers: red-grey

Světlo znamená bezpečí, LED znamená perfektní světlo

Osvětlení je měřítkem bezpečnosti: vidět a být viděn je základním předpokladem bezpečného provozu jakéhokoliv dopravního prostředku. U autobusu je tento poznatek umocněn o to víc proto, že představuje značně rozměrný a hmotný prostředek, který přepravuje to nejcennější a nejkrehčí „zboží“– tedy cestující. Nakolik se v průkopnických autobusech Mercedes-Benz a Setra považují prvky ABS, ESP, ASR za standardní výbavu, věříme, že i pokrokové osvětlení bude brzo považováno za samozřejmou a neodmyslitelnou součást moderního autobusu.

Mercedes-Benz a Setra vedli cestu „xenonů“

Průkopnická řešení v oblasti osvětlovací techniky byla pro Daimler Buses vlastní již dlouho před tím. Představení xenonové výbojky s její aplikací ve světlometu automobilu způsobilo revoluci v osvětlení vozidel již v roce 1990. Široký kužel světla spolu s vysokým světelným výkonem posunuly možnosti o úroveň dál, než tomu bylo u do té doby používané techniky s halogenovou žárovkou. První použití xenonových světlometů v autobusech se datuje do roku 1999, kdy je bylo možno objednat na model Mercedes-Benz Travego. O dva roky později se staly součástí standardní výbavy modelu Setra TopClass 400. Jako první v historii obdržela Setra TopClass 400 i směrové ukazatele zhotovené LED technologií. V roce 2016 může být model Top Class 500 vybaven kompletním osvětlením v provedení LED – tedy od čtecích lampiček, přes poziční a obrysová světla, až po tlumené a dálkové světlo předních reflektorů.

TZ: EvoBus

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

,

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.