cz  Czech      uk  EN

Autobus – Letištní expres AE pojede v sezoně každých 10 minut

Letiště Václava Havla

Podobně jako v loňském roce je od počátku května 2016 na základě dohody s Českými dráhami rozšířen provoz autobusové linky Airport Express (AE), která spojuje pražské hlavní nádraží s letištěm Václava Havla v Ruzyni. Přes den budou opět zkráceny intervaly této expresní linky z 30 na 15 minut.

S ohledem na stále rostoucí počet cestujících i tržeb z jízdného na této lince však nasadí Dopravní podnik hl. m. Prahy od června do září ještě více autobusů. Od 1. 6. 2016 bude během dopoledního období cca do 14:00 zkrácen interval z 15 dokonce na 10 minut. Na linku tak bude nasazeno až 12 autobusů.

„Přímá autobusová linka z hlavního nádraží na letiště Václava Havla je vítaným doplňkem současné nabídky spojení letiště s centrem metropole pomocí veřejné dopravy. Autobusy zvládnou ujet trasu z Hlavního nádraží na letiště za půl hodiny. Do doby napojení letiště na kapacitní kolejovou dopravu je linka AE potřebným pomocníkem zejména pro cestující, kteří pokračují dále do jiných měst České republiky,“ uvádí náměstek primátorky a radní hl. m. Prhy pro oblast dopravy Petr Dolínek (ČSSD).

„Tržby z jízdného na lince AE vzrostly v roce 2015 oproti roku 2014 téměř o 3 miliony Kč. Počet cestujících za rok 2015 dosáhl hranice půl milionu. Údaje za první čtvrtletí letošního roku nám dávají naději, že letos bude o cestování ještě větší zájem,“ říká Petr Tomčík, ředitel ROPID.

„I když platí na lince AE vyšší jízdné než na ostatních linkách MHD, cestující každým rokem přibývají. Provoz před více než deseti lety jsme zahajovali s 30minutovým intervalem. Od letošního června budeme jezdit třikrát častěji,“ dodává Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah pro Prahu a Středočeský kraj.

Cena základní jízdenky na letištním expresu je 60 Kč. Jízdné se dá pořídit nejen u řidiče, ale na kterékoli osobní pokladně Českých drah nebo u vlakového personálu v ceně 42 Kč za základní jízdné, při využití slevových karet či nabídky zpátečního jízdného VLAK+ i levněji.

TZ: ROPID

foto: Letiště Václava Havla

 Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.