cz  Czech      uk  EN

62 malých elektrobusů VDL MidCity Electric pro region Noord-Holland Noord

 

Vedle elektrobusů standardní délky 12 m nebo velkokapacitních vozidel se i ve veřejné dopravě stále více uplatňují malé elektrobusy s délkou do cca 8 metrů a přepravní kapacitou do cca 30 míst. Rostoucí zájem o tato vozidla ukazuje i objednávka 62 malých elektrobusů MidCity Electric od nizozemského výrobce VDL Bus & Coach z října 2017. Elektrobusy si objednal dopravce Connexxion pro nasazení v nizozemském regionu Noord-Holland Noord.

VDL MidCity Electric

MidCity Electric (viz foto nahoře) představuje elektrickou verzi midibusu VDL MidCity (viz foto dole). Je dlouhý 8 metrů a má sníženou podlahu. Jeho vnitřní řešení se vyznačuje velkou variabilitou, umožňující přepravní kapacitu od 8 do 30 míst podle využití prostoru sedadly nebo stáními pro invalidní vozíky. 87kWh trakční baterie umožňuje elektrobusu dojezd na jedno nabití až 220 km, což je dostatečné pro jeho předpokládaný celodenní provoz.

Dodávka elektrobusů se předpokládá během roku 2018 tak, aby mohly být nasazeny do provozu v rámci koncese, která vstoupí v platnost na konci července 2018.

 

 

Nasazení těchto elektrobusů slouží k naplnění celkové strategie regionu Noord-Holland Noord, která si klade za úkol provozovat do roku 2025 polovinu autobusů jako plně bezemisních, tedy elektrických.

Produkty podobné VDL MidCity Electric nejsou na trhu zcela výjimečné. Ke slovu se však v takto velkém rozsahu dostávají až v poslední době, kdy na provozovatele veřejné dopravy stále více tlačí politické a ekologické požadavky na bezemisní provoz. Až na výjimky (například ojedinělý projekt průběžně dobíjených midibusů Rampini ve Vídni – viz studie E-mobilita v MHD) jde přitom o elektrobusy nabíjené pouze ze zásuvky a určené k rozmanitému použití na méně frekventovaných linkách nebo jako „komunitní autobusy“ pro smluvní přepravu. Z domácích výrobců je nabízí například společnost EVC Group – viz její prezentace z konference Elektrické autobusy pro město V.

redakce Smartcityvpraxi.cz

.

.

.

Stálá rubrika elektromobilita na portálu BusPress, čtěte zde…

.

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

.

.

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

 

 

.

.

.

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.