cz  Czech      uk  EN

10 elektrobusů Solaris Urbino 8,9 LE electric pro město Stalowa Wola

Solaris Urbino 8,9 LE electric pro město Stalowa Wola (Solaris Bus & Coach)

Solaris Urbino 8,9 LE electric pro město Stalowa Wola (Solaris Bus & Coach)

 

Stalowa Wola dostane park elektrických midibusů Solaris s čtyřpólovým průběžným dobíjením –

Čtyřpólové (zemněné) průběžné dobíjení bývá doménou standardních nebo kloubových elektrobusů. U elektrických midibusů prozatím převládá spíše koncept zásuvkového dobíjení, především s ohledem na nákladnost infrastruktury pro toto rychlé nabíjení a menší kapacitu vozidel. Jsou však výjimky. Jednou z nich bude park deseti elektrických midibusů Solaris Urbino 8,9 LE electric, které si na konci září 2017 objednala Stalowa Wola, 65tisícové průmyslové město v jihovýchodním Polsku. Tyto elektrobusy budou vybaveny průběžným dobíjením střešní konzolí typu Schunk.

Midibus Solaris Urbino 8,9 electric je dvoudveřový elektrobus se sníženým nástupním prostorem a kapacitou 21 až 29 sedících cestujících – podle vnitřního uspořádání. U verze pro Stalowu Wolu bude k pohonu sloužit 160kW centrální elektromotor a jako zdroj energie čtyři lithium-iontové baterie o celkové kapacitě 160 kWh.

Průběžné dobíjení systémem Schunk Smart Charging (stejné jako například u elektrobusů v Krakově) bude používat nabíjecí výkon 200 kW.

Elektrobusy, jejichž vnitřní vybavení nezapomíná na USB zásuvky, WiFi nebo vnitřní televizní okruh (CCTV) pro větší bezpečnost cestujících, budou dodány na jaře 2018. Jako nadstandard budou vybaveny taky senzorickými čítači cestujících ve dveřích, které poskytnou potřebné statistické údaje pro efektivní správu vozového parku.

Součástí dodávky budou tři rychlonabíjecí stanice na trase a pět pomalunabíjecích stanic s dvojitým výstupem v depu. Dodavatelem infrastruktury je polská společnost Ekoenergetyka-Polska.

redakce Proelektrotechniky.cz

 

 

 

Veřejná elektromomobilita v souvislostech…

BUS SHOW 2018 zdravá doprava

Elektromobilita a Smart City je jedno z důležitých témat připravovaného veletrhu BUS SHOW 2018 zdravá doprava v Nitře. Poprvé se veletržní projekt zaměřuje v takové míře na elektromobilitu ve veřejné dopravě v kontextu Smart City. V Nitře se představí nejen elektrická vozidla, ale také chytré technologie a informační a odbavovací systémy používané v osobní hromadné dopravě. Pozvaní návštěvníci z řad dopravců, zástupců veřejné zprávy a organizátorů veřejné dopravy se mají skutečně na co těšit, protože se jedná o první veletrh tohoto typu na Slovensku.

První den veletrhu se uskuteční mimo jiné, také celodenní konference Elektrické autobusy pro město, připravená společností Consulting Services Jakuba Slavíka.  Veletrh otevírá dveře pro nové obchodní možnosti a setkání s novými potenciálními zákazníky.  Veletrh BUS SHOW zdravá doprava se uskuteční 5. 6. – 7. 6. v Nitře. Více informací najdete zde.

Zdeněk Nesveda

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

.

 

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.