cz  Czech      uk  EN

25 let polského výrobce autobusů SOLARIS

Uplynulo pětadvacet let od doby, kdy Solaris vyrobil svůj první nízkopodlažní městský autobus. Během této doby se ve společnosti změnilo téměř vše. Tvář evropské městské dopravy také prošla skutečnou transformací s velkou pomocí autobusů Urbino. Solaris dnes slaví své výročí tím, že zdůrazňuje, že mimořádná historie a velkolepý vývoj společnosti je především výsledkem úsilí zaměstnanců, kteří se řídí společnými hodnotami.

25 úspěšných let společnosti Solaris Bus & Coach

22. března 1996 opustil továrnu v Bolechowě první autobus. V té době ve firmě pracovalo 36 lidí a během roku vyrobilo 56 nízkopodlažních vozidel. Pro mezinárodní úspěch Solarisu v Polsku i v zahraničí dnes pracuje 2700 zaměstnanců a počet vozidel, která za posledních 12 měsíců opustila ulice evropských měst, byl 1560, z nichž téměř 700 mělo elektrické pohony.

Zvláštní zkušenost z loňského roku, plná nečekaných výzev a obtíží způsobených pandemií, prokázala, že Solaris je dnes vyspělá a odpovědná společnost. Díky nejodvážnějšímu týmu dosáhla společnost nejen nejlepších výsledků ve své historii, ale také vyrobila dosud největší počet vozidel pro zákazníky.

Inovace byly od samého počátku klíčem k úspěchu společnosti na trhu. Již před dvěma desetiletími se Solaris zaměřil na elektromobilitu a neustále vyvíjí technologie, které snižují dopad na životní prostředí. Portfolio Urbino s nulovými emisemi dnes zahrnuje vodíkové autobusy, elektrické autobusy a trolejbusy a Solaris se rozrostl na jednoho z evropských lídrů v této oblasti, odborníka na průmysl, který získal řadu ocenění a aktivního člena sdružení a konsorcií.

Solaris dnes čerpá ze zkušeností s navrhováním a stavbou více než 20 000 vozidel a dívá se především do budoucnosti, přičemž si stanovuje ambiciózní cíl změnit tvář veřejné dopravy v reálných hodnotách s každou smlouvou – zelenou, dostupnou, udržitelnou. Kromě toho, že Solaris nabízí zákazníkům ty nejlepší produkty a služby, chce především podporovat provozovatele veřejné dopravy a městské úřady v procesu transformace dopravy na čistou, tichou a atraktivní pro obyvatele. Je to kvůli přesvědčení, že moderní kolektivní komunikace je základem udržitelných měst.

.

První autobus opustil továrnu v Bolechowě 22. března 1996. Solaris k dnešnímu dni dodal zákazníkům 20 000 autobusů

.

První vozidlo rodiny Urbino mělo premiéru v roce 1999 (Foto: Reuters) Grzegorz Muszyński)

.

Solaris Trollino 12 v polské Gdyni

.

Tříčlánkové Trollino, Metrostyl

.

Solaris Urbino 12 Electric

.

.

Solaris Urbino Electric v Berlíně

.

SolarisUrbino 12_electric Bus_Of_The_Year
Solaris Urbino 12 hydrogen
Solaris Urbino 15 LE Electric
Solaris Urbino 18 Electric v Bruselu
Solaris Urbino 18 Eectric ve Varšavě

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.