cz  Czech      uk  EN

15. Sraz Klubu českých historických autobusů (RTO KLUB) v Lešanech již zítra

ŠKODA RTO lux Jihotrans 1x

Připomínáme! Již zítra se uskuteční tradiční setkání členů Klubu českých historických autobusů (RTO KLUB) prostorách Vojenského technického muzea v Lešanech. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost báječné podívané, kdy do Lešan přijede víc, než třicet historických autobusů z čehož převážnou část představují dnes již legendární Škoda 706 RTO.

 Program 15. Srazu Klubu českých historických autobusů Lešany 24.5.2014

15. celostátní sraz českých historických autobusů s tradičním programem pořádáme letos opět v areálu Vojenského technického muzea v Lešanech v den zahájení sezóny.

  • 8:30 sraz účastníků akce na autobusovém nádraží v Týnci nad Sázavou
  • 8:45 společný přesun kolony autobusům do muzea v Lešanech starší vozy jedou včele kolony, novější na jejím konci
  • 9:30 počátek presentace autobusů ve vojenském areálu
  • 12:00 – 14:00 otevřena klubová kancelář
  • 14:30 ukončení presentace, následný odjezd zpět do Týnce n.S.
  • 16:00 ukončení srazu na autobusovém nádraží v Týnci n.S.

Klub českých historických autobusů nabízí zdarma veřejnosti svezení z Týnce nad Sázavou do prostoru muzea v Lešanech a zpět. Po dohodě s jednotlivými dopravci i dopravu ve směru trasy jednotlivých autobusů, to již za mírný poplatek.

Klub na svém setkání rád přivítá i ostatní neklubové autobusy. Náš sraz není nijak limitován, nevybíráme žádné vstupné či startovné. Jedinou podmínkou účasti je dodržení klubových pořadatelských pravidel mj. společného přesunu kolony do areálu, muzea i zpět z důvodu garance bezpečnosti akce VHÚ Praha, a dodržení data výroby autobusu. Autobusům novějším typu ŠD 11 není sraz z organizačních důvodů určen.

TI: RTO KLUB

foto: Zdeněk Nesveda – BusPress

KUDY DO LEŠAN

Dostanete se k nám: autem: 1) Praha – dálnice D1 (směr Brno) – odbočka na dálnici Exit 15, směr Velké Popovice, dále po silnici č. 107 – Kamenice – Čakovice, zde odbočka vpravo po silnici III. třídy směr Krhanice – Krhanice – Lešany 2) Praha – Jesenice, dále po silnici č. 105 – Jílové u Prahy – Kamenný Přívoz, zde po silnici č. 106 podél Sázavy (proti proudu) – Krhanice – Lešany vlakem: ze stanice Praha hl. n. nebo Praha Vršovice či Praha Bráník směr Týnec nad Sázavou do stanice Krhanice a dále 500 metrů pěšky přes most do muzea (vlak jede po trase známého Posázavského pacifiku malebným údolím řeky Sázavy). Podrobnější informace o pohybu v areálu VTM Lešany najdete v Návštěvním řádu muzeí VHÚ Praha.

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.