cz  Czech      uk  EN

Sraz historických autobusů v Lešanech 24.5. 2014

RTO KLUB 2 OK

Největší české uskupení autobusových veteránů Klub českých historických autobusů (RTO klub) zve své členy a příznivce autobusů, ale i nejširší veřejnost na zahájení sezóny do Vojenského technického muzea v Lešanech, kde se uskuteční 15. jubilejní přehlídka autobusů – veteránů.  BusPres se nostalgického setkání několik posledních let pravidelně účastní. S autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠD 11 za volantem v sedmdesátých a osmdesátých letech jsme projeli pěkný kousek světa, bohužel tehdy jenom východního. RTO určitě považujeme za nelepší autobus, který se navždy zapsal do  vysokmýtské historie .Je to také jeden z důvodů, proč se rádi do Lešan vracíme. Připravujeme článek „jiný pohled na autobusy RTO“ , který by měl přiblížit českou autobusovou legendu z pohledu praktického využívání tehdejší doby. RTO je unikátní autobus, který ovšem měl také své nedostatky, chyby a specifika. Každý, kdo RTO kdy řídil v pravidelném provozu potvrdí, že to byla nádherná „chlapská práce autobusáka“, která však vyžadovala znalost, zkušenost a dodržování určitých rituálů!

Zdeněk Nesveda – BusPress

RTO KLUB 1 OK

 

 Program 15. Srazu Klubu českých historických autobusů Lešany 24.5. 2014

15. jubilejní celostátní sraz českých historických autobusů s tradičním programem pořádáme letos  opět  v areálu  Vojenského  technického  muzea  v Lešanech  v den zahájení  sezóny.

 

8:30 –   sraz účastníků akce na autobusovém nádraží v Týnci nad Sázavou

8:45 –  společný přesun kolony autobusům do muzea v Lešanech, starší vozy jedou včele kolony, novější na jejím konci

9:30  – počátek presentace autobusů ve vojenském areálu

(NEODCHÁZEJTE A VYČKEJTE U VOZU NA KLUBOVOU REGISTRACI)

12:00 – 14:00 –  otevřena klubová kancelář

14:30 – ukončení presentace, následný odjezd zpět do Týnce n.S.

16:00 –  ukončení srazu na autobusovém nádraží v Týnci n.S.

Klub českých historických autobusů nabízí zdarma veřejnosti svezení z Týnce nad Sázavou do prostoru muzea v Lešanech a zpět. Po dohodě s jednotlivými dopravci i dopravu ve směru trasy jednotlivých autobusů, to již za mírný poplatek. Klub na svém setkání rád přivítá i ostatní neklubové autobusy. Náš sraz není nijak limitován, nevybíráme žádné vstupné či startovné.  Jedinou podmínkou účasti je dodržení klubových pořadatelských pravidel mj.  společného  přesunu  kolony do areálu, muzea i zpět z důvodu garance bezpečnosti akce VHÚ Praha, a dodržení  data  výroby  autobusu.  Autobusům novějším typu ŠD 11  není  sraz  z organizačních důvodů určen. Každý účastník srazu jede na vlastní náklady a nebezpečí.

KČHA-RTO Klub, Berounská 349, 360 14 Liberec XII,

www.rto-bus.cz

rtobus@seznam.cz

RTO KLUB 3 OK

 

 

Komentáře uzavřeny.