cz  Czech      uk  EN

10 nových městských autobusů Mercedes – Benz Conecto bude jezdit v Třebíči

Deset zbrusu nových nízkopodlažních autobusů Mercedes - Benz Conecto bude jezdit v Třebíči, foto ICOM transport

Deset zbrusu nových nízkopodlažních autobusů Mercedes – Benz Conecto bude jezdit v Třebíči, foto ICOM transport

Neuplynul ani měsíc od české premiéry nového městského autobusu Mercedes – Benz Conecto na veletrhu CZECHBUS v Praze a společnost ICOM transport je v počtu deseti kusů začíná již provozovat v běžném provozu.

Koncern ICOM transport a.s. uspěl v dalším výběrovém řízení a od 1. ledna 2017 bude nadále zajišťovat MHD v Třebíči. Nově pak cestujícím nabídne autobusy s moderními technologiemi 21. století. Ty byly v pondělí představeny zástupcům médií.

Nové autobusy značky Mercedes – Benz pro MHD

Společnost TRADO-MAD provozuje v Třebíči celkem 23 autobusů, z toho od 1. 1. 2017 nasadí hned 12 nových. Jmenovitě jde o deset vozů Mercedes-Benz Conecto a dva vozy Mercedes-Benz Sprinter. Druhý jmenovaný je minibus, který je pro občany Třebíče novinkou. Setkat se s ním mohou především ve večerních hodinách nebo o víkendech, kdy je obsazenost vozidel menší.

Vybavenost autobusů odpovídá moderní technologii 21. století. Ta zahrnuje USB, Wi-Fi, informační i reklamní panely a také systém pro nevidomé. Ti pak budou moci autobus bez problémů identifikovat. Zajímavou novinkou je i možnost sledování autobusů pomocí GPS. Cestující tak uvidí, kde se jejich spoj nachází. Například z důvodu zpoždění. Díky odbavovacímu systému mohou cestující uskutečňovat své platby pomocí čipové karty, nebo bankovní platební karty.

„Je to nadstandard, protože v autobuse, ve kterém se nacházíme, jsou vidět prvky, které jinde ještě tak běžně vidět nejsou,“ uvedl během ukázky ředitel dceřiné společnosti TRADO-MAD Milan Dygrýn.

 Všechny uvedené vozy jsou nízkopodlažní a splňují nejpřísnější emisní normy EURO 6. Jejich průměrný věk nepřesáhne pět let.

2. ledna se také otevře na Karlově náměstí informační kancelář, kde se v průběhu prvního pololetí zprovozní prodejní automat. Ten nabídne cestujícím možnost prodeje jízdenek bez omezení, tedy 24 hodin denně.

Nově se změní i vzhled autobusů, které dostanou nový kabát. Do ulic tak vyjedou bíločervené autobusy s modrým logem dopravce.

V pondělí byly všechny novinky představeny médiím v rámci tiskové konference na třebíčském autobusovém nádraží – i za přítomnosti vedoucího odboru dopravy města Třebíč, pana Aleše Kratiny. Prezentované vybavení obstálo na jedničku a na závěr ještě vykouzlilo všem úsměv na tváři, když jim informační panel popřál veselé Vánoce.

Občané Třebíče se tak mají od nového roku na co těšit. 🙂

TZ: ICOM transport

 

ICOM Transport má na portálu BusPress svoji rubriku, čtěte ZDE

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.