cz  Czech      uk  EN

Zveme vás na výstavu Historie dopravního závodu ČSAD Semily

Chcete si zavzpomínat na to, jak jste dříve cestovali za prací i zábavou? Připomenout si, jakými autobusy jste se vozili a kteří řidiči jim kralovali za jejich volanty? Rádi byste vše prožili znovu se svými dětmi nebo vnoučaty?

Pak jste všichni srdečně zváni na výstavu o Dopravním závodu ČSAD Semily a jeho střediscích (Lomnice nad Popelkou, Semily, Jilemnice, Turnov), kterou pro vás připravilo Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou, společnost BusLine, a. s.

 Iniciátor celé akce, Lubomír Fejfar, řidič společnosti BusLine, který sbírku o historii dopravního závodu několik let shromažďuje.

Vernisáž výstavy v sobotu 19. října od 14 hodin ve velkém sále lomnického zámku. Výstava potrvá v saloncích zámku do 1.12.2013.  Přístupná bude ve středu a v sobotu od 9 do 12 hodin, ve čtvrtek a v pátek od 13 do 16 hodin, poslední vstup je 20 minut před koncem provozní doby.

Dále také v rámci vybraných kulturních akcí nebo po předběžné dohodě v IS, na tel. č.: 481 673 107 nebo na info@kislomnice.cz. Vstup na vernisáž dobrovolný, na výstavu: děti, studenti, senioři 10 Kč, dospělí 25 Kč.

Historie dopravního závodu ČSAD  Semily

Expozice, kterou od 19. října do 1. prosince v saloncích lomnického zámku uvidíte, mapuje více než půl století historie autobusové dopravy na Semilsku, přesně od roku 1949 do roku 2010, s přesahy do historie i současnosti. Její nejcennější součást reprezentují především historické uniformy, které dokumentují vývoj loga společnosti ČSAD Semily. Nechybí ani další zajímavé sběratelské artefakty – černobílé i barevné fotografie (vozidel, řidičů ad.), obrázky, jízdenky, tachografy, kleště, brašny, razítka, pamětní mince, odznaky, označníky, vlaječky i diplomy až po již zmíněné uniformy řidičů, ale i jejich kolegyň – řidiček, včetně jednoho z nejcennějších kousků – první uniformy ČSAD šedé barvy. Zajímavým doplněním budou zapůjčené modely autobusů a nákladních automobilů.

Vernisáž výstavy se koná v sobotu 19. října od 14 hodin ve velkém sále zámku. V tento den ale nemusíte obdivovat pouze vystavené fotografie, dokumenty a trojrozměrné exponáty, ale můžete se na chvíli doslova vrátit v čase. Připraveny totiž jsou nostalgické vyhlídkové jízdy historickým autobusem RTO 706 – Jelcz, který bude do Lomnice odjíždět v 9 hodin ze Semil a zpět se bude vracet v 16,30 hodin. Mezitím bude od dočasné autobusové zastávky u Informačního střediska na Husově náměstí podnikat od 10 hodin každou půlhodinu 15minutové okružní cesty městem, s přestávkou v době konání vernisáže. Bezplatnou vstupenku bude vydávat posádka autobusu v dobové uniformě.

Výstava, která navazuje na únorové promítání dobových fotografií a dokumentů o závodu ČSAD Semily v Městském kině v Lomnici nad Popelkou a seznámit se s ní na jaře mohli také návštěvníci semilského muzea, potrvá v lomnickém zámku do neděle 1. prosince. Přístupná bude ve středu a v sobotu od 9 do 12 hodin, ve čtvrtek a v pátek od 13 do 16 hodin, poslední vstup je 20 minut před koncem provozní doby. Dále také v rámci vybraných kulturních akcí nebo po předběžné dohodě v IS, na tel. č.: 481 673 107 nebo na info@kislomnice.cz. Vstup na vernisáž dobrovolný, na výstavu: děti, studenti, senioři 10 Kč, dospělí 25 Kč.

TI: BusLine

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.