cz  Czech      uk  EN

Zdeněk Kratochvíl se vyjadřuje k současnému stavu odměňování řidičů

Naložený kamion ICOM transport v závodě EvoBus v Holýšově před cestou do Německa (foto: Zdeněk Nesveda)

Naložený kamion ICOM transport v závodě EvoBus v Holýšově před cestou do Německa (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Zatímco stát nereaguje na požadavky dopravců na nutné řešení minimální zaručené mzdy pro řidiče kamionů, ICOM transport již jedná .

K ráznému kroku navýšení mezd řidičů kamionů se rozhodla společnost ICOM transport.  Generální ředitel společnosti, Zdeněk Kratochvíl, je přesvědčen, že jde o nutný krok ke stabilizaci profese řidiče kamionu.

Zatím co v ICOM transport si řidiči kamionu vydělají v průměru až 47.000 Kč, podle statistických údajů z roku 2017 bylo na pozici řidiče tahače zaměstnáno 292 tisíc osob, jejichž průměrná mzda činila 18 363 Kč.

„Za tuto mzdu řidiči kamionů ve skutečnosti nepracují a ani si neumím představit, že by mohli za tak nízkých platových podmínek vůbec nastoupit,“ vysvětluje Zdeněk Kratochvíl.

 

Generální ředitel ICOM transport Zdeněk Kratochvíl (foto: Zdeněk Nesveda)

Generální ředitel ICOM transport Zdeněk Kratochvíl (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Stávající systém totiž umožňuje dopravním firmám, aby zaměstnancům legálně vyplácely jen zlomek platu a zbytek jim dávaly bokem, takzvaně na ruku. „Některým řidičům kamionů může takový postup vyhovovat. Zvláště těm, kteří nepřemýšlí o své budoucnosti. To jsou především řidiči v exekuci nebo ti, kteří se potýkají s osobním bankrotem. Pro ně je pak samozřejmě příjemnější, když jim společnost vyplatí formálně jen určitou část platu, zatímco větší část příjmu jde mimo jejich bankovní účet,“ vysvětluje dál  praktiky některých dopravců Zdeněk Kratochvíl.

Kamiony v koncernu ICOM transport řídí 320 řidičů. Předpokládané průměrné mzdy pro tento rok činí u řidičů tuzemské kamionové dopravy 31.000,- Kč a diety 4.500,- Kč a u řidičů mezinárodní kamionové dopravy je to 26.000,- Kč a diety 21.000,- Kč.

 

 

 

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

TZ: ICOM transport

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019
WWW.BUSSHOW.EU

 

.

.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.