cz  Czech      uk  EN

Zájezdové autobusy MAN a NEOPLAN na IAA 2014

P_Coach_EST_Skyliner-01

Komfortně, efektivně a bezpečně do cíle – 

Dálkové autobusové linky jsou již v mnoha zemích etablovány a jsou pevnou součástí cestovního ruchu. Jako cenově příznivý a ekologický způsob dopravy získávají na významu. Na IAA Nutzfahrzeuge 2014 prezentuje MAN a NEOPLAN od 25. září do 2. října efektivní a na palivo úsporné autobusy, které cestujícím i řidiči poskytují nejvyšší komfort a bezpečnost. Poprvé ukazuje výrobce užitkových vozidel GPS-řízený tempomat MAN EfficientCruise pro zájezdové autobusy. Asistent nouzového brzdění EBA (Emergency Brake Assist) je k dostání pro všechny zájezdové autobusy MAN a NEOPLAN. Nová sedadla a jejich potahy zajišťují v autobusu MAN Lion’s Coach ještě více pohody a hospodárnosti. Kromě toho MAN jako výrobce vystavuje NEOPLAN Skyliner, který bude od června 2015 opět k dostání. Portfolio exponátů na stánku MAN rozšiřuje NEOPLAN Cityliner s dovybavením NEOPLAN Individual a dále NEOPLAN Jetliner, kombinovaný autobus pro meziměstskou i zájezdovou dopravu.

GPS-řízený tempomat MAN EfficientCruise pro více efektivity –

EfficientCruise nabízí MAN asistenční systém, který řidiče podporuje v předvídavém a hospodárném stylu jízdy. GPS-řízený tempomat registruje následující profil trati se svými stoupáními i sjezdy a přistupuje k úpravám rychlosti optimalizující spotřebu paliva. Prostřednictvím signálu GPS se určuje pozice a směr jízdy na uloženém topografickém mapovém podkladu. Díky tomu rozezná EfficientCruise výškový profil následující trati. Rychlost může být odpovídajícím způsobem přizpůsobena: před stoupáním je záměrně vyvinuta větší rychlost, na závěr stoupání se vozidlo přehoupne přes vrchol s redukovanou rychlostí. Nasazení systému EfficientCruise v osobní dopravě může snížit spotřebu pohonných hmot až o 6 %.


 
MAN Lion’s Coach: nový typ a nové potahy sedadel

Na IAA prezentuje MAN autobus MAN Lion’s Coach s konfigurací EfficientLine. Souhra efektivní technologie, vyškoleného řidiče a vybraných služeb se zde stará o mimořádně hospodárnou spotřebu paliva. Navíc je autobus vybaven odolnými potahy, které vydrží vysoké zatížení a jsou velmi nenáročné na čištění. Prodyšná syntetická kůže garantuje vysoký komfort při sezení. Materiál je zhruba o 40 % lehčí než kůže a přispívá tak k ještě větší hospodárnosti vozidla. Nový typ sedadla s nastavitelnou hlavovou částí, výplní sedadla a držákem na i-Pad se stará o větší pohodlí pasažérů. Kromě toho disponuje vozidlo zvětšenou nádrží pro toaletu a dalším vybavením na dálkové linky. Výtah pro invalidní vozíčky zjednodušuje cestujícím s omezenou mobilitou nastupování a vystupování. Bezbariérový pohyb uvnitř vozidla je umožněn díky dvěma místům pro vozíčkáře a rovné podlaze.

TZ: MAN Truck & Bus Czech Republic 

 

MAN

 

 

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.