cz  Czech      uk  EN

Všechny železniční tratě zařazené do PID jsou od 1. 2. 2016 plně integrovány

ČasoPid

Informace o rozšíření možnosti použití jízdenek PID pro jednotlivou jízdu ve vlacích PID. S platností od 1. 2. 2016 jsou na všech železničních tratích PID zavedena platnost všech druhů papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu (vyjma dvoupásmové jízdenky na 15 min. za 12/6 Kč). Možnost cestovat na jednotlivé jízdenky PID bude omezena pouze tím, že v některých stanicích a zastávkách nebude zatím umístěn označovač jízdenek PID. V těchto stanicích a zastávkách lze nastoupit do vlaku pouze s jednotlivou jízdenkou PID již označenou v jiném dopravním prostředku PID (obvykle v autobuse) nebo je nutné zakoupit jízdenku dle tarifu železničního dopravce.

Tyto stanice a zastávky budou postupně osazeny označovači jízdenek PID nebo zde bude umožněno označení v označovači ve vozidle nebo náhradní označení vlakovou četou.

„Novinka pomůže především těm cestujícím, kteří již mají jízdenku PID označenou například z pražské MHD nebo z návazného příměstského autobusu a na mnoha příměstských tratích jim dosud tato jízdenka ve vlacích neplatila. Výrazně tak rozšiřujeme možnosti využití integrovaných jízdenek a kombinování cest vlakem, autobusem i pražskou MHD,“ vysvětluje ředitel ROPID Petr Tomčík.

Dohodu o uznávání všech druhů papírových jízdenek PID pro jednotlivou jízdu vítají také zástupci Českých drah. „Díky úplné integraci na dalších, především okrajových, tratích, dojde ke zlepšení a zjednodušení cestování nejen do centra Prahy, ale také v okolí hlavního města a po radiálních trasách. Očekáváme pak vyšší zájem o využití veřejné dopravy v pražské příměstské dopravě a větší vytížení železničních spojů, které jsou v mnoha směrech nejrychlejší dopravou do zaměstnání nebo do školy,“ doplnil Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah pro Prahu a Středočeský kraj.

Od 1. 2. 2016 bude zároveň zařazena do systému PID také železniční zastávka Velký Borek (tarifní pásmo 4). Zároveň tím vzniká další linka systému Esko: S33 (Mělník – Velký Borek – Mšeno).

TZ: ROPID

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ – WWW.CZECHBUS.EU

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

Komentáře uzavřeny.