cz  Czech      uk  EN

Jak hodně jsou bezpečné autokary IRIZAR společnosti STUDENT AGENCY?

Volvo-Irizar

Tato otázka nás napadla v souvislostech se značkou španělských autobusů IRIZAR, která tvoří převážnou část vozového parku STUDENT AGENCY.  IRIZAR před nedávnem zveřejnil video, ve kterém velmi názorně představuje svým zákazníkům, ale i cestujícím úroveň bezpečnosti svých autobusů. Jenom připomínáme, IRIZAR Group je španělský tvůrce a výrobce autobusů, které převážně staví na podvozcích Scania a Volvo. U nás je nejznámější model IRIZAR PB, který se objevil v Česku poprvé před více než před deseti lety. Do vývoje nových technologií a konstrukcí i investuje nyní  IRIZAR obrovské peníze. Výsledek svého snažení ukázal  IRIZAR tento měsíc na veletrhu Busworld, kde poprvé představil nový prémiový model IRIZAR i8.

i8 4

Nejnovější IRIZAR i8 na veletrhu Busworld 2015, foto: Busworld

BusPress se nyní mediálně hodně angažuje v problematice bezpečnosti dopravy ve spolupráci se společností DEKRA – Akademií dopravního vzdělávaní. Je to téma, které přímo souvisí s bezpečností motorových vozidel, nejen autobusů. BusPress se poměrně často účastní programů DEKRA na zkušebních polygonech, kde součástí praktického i teoretického tréninku řidičů je školení o bezpečnostních prvcích v moderních automobilech a autobusech.  Jenom pro vysvětlení, bezpečnostní prvky dělíme na aktivní a pasivní. Prvky pasivní bezpečnosti jsou ty, které zmírňují následky havárie, sem patří například, bezpečné deformační zóny automobilu, pásy, airbagy, opěrky hlavy, ale i například autosedačky. Prvky aktivní bezpečnosti pomáhají naopak nehodě předcházet, sem patří velká většina moderních elektronických systémů jako například: ACC (Adaptive Cruise Control) – adaptivní tempomat, ASR (Anti-Slip Regulation) – regulace prokluzu pohonu, ABS (Antiblock Braking System) – protiblokovací systém brzd, BAS (Brake Assist) – brzdový asistent, ESP (Electronic Stability Program) – systém regulace jízdní dynamiky, ale ještě celá řada dalších.

Podívejte se prosím na krátké názorné video kde společnost IRIZAR Group, současný hlavní dodavatel autokarů pro STUDENT AGENCY vysvětluje jednotlivé funkce aktivní i pasivní bezpečnosti ve svých autobusech. Možná, že právě zde najdete odpověď na otázku, do jaké míry jsou dnešní autobusy bezpečné.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Bezpečnost španělských autobusů IRIZAR

 

IRIZAR-i6-Scania-1

IRIZAR i6, náhodné foto: Zdeněk Nesveda

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.