cz  Czech      uk  EN

MAN se připojil k výzkumnému projektu UR:BAN

Zapojením do výzkumného projektu UR:BAN společnost MAN Truck & Bus vyvíjí iniciativu na poli vývoje asistenčních systémů vhodných pro nákladní vozidla operující v zastavěných prostorách. Výzkumné práce jsou zaměřeny především na oblasti:

UR:BAN

  • Bezpečnost ve městech Ekonomickou a efektivní jízdu Předvídavost a dopravu bez stresu
  • Společnost MAN Truck & Bus bude na projektu UR:BAN spolupracovat s průmyslovými podniky a vědeckými institucemi až do konce roku 2015. Hlavním cílem je vývoj systematických řešení pro efektivní a předvídavou ochranu účastníků dopravního procesu.
  • Kognitivní a zákaznicky orientované asistenční systémy mohou řidiči průběžně podávat celou řadu komplexních informací o dopravní situaci a tím pádem výrazně přispívat k bezpečnější a efektivnější jízdě v zastavěných oblastech.

Návazná část výzkumu na níž se společnost MAN Truck & Bus také soustředí, leží v oblasti výzkumu, vývoje a zlepšování vztahu mezi člověkem a strojem, v oblasti zvané HMI (Human Machine Interaction). Cílovým stavem je vývoj oblasti vzájemného působení řidiče a vozidla s ohledem na dosažení efektivní, bezpečné, komfortní a pohodlné jízdy v městském provozu.

Další informace o projektu UR:BAN můžete získat na adrese www.urban-online.org .

TI -MAN Truck & Bus, Praha, 8. říjen 2012

VIDEO UR:BAN

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.