cz  Czech      uk  EN

Vodíkové autobusy Solaris pro Bolzáno

K elektrobusům Solaris, které již několik let úspěšně přepravují obyvatele Bolzana, se připojí nové modely Urbino poháněné vodíkovou energií. Společnost Solaris Bus & Coach zahájila dodávku prvních vodíkových autobusů na základě smlouvy uzavřené v roce 2019.

Dopravní společnost SASA Bolzano je prvním zákazníkem, který se rozhodl koupit vodíkový model městských autobusů Solaris Urbino. Podle smlouvy bude ulicemi italského města jezdit 12 autobusů využívajících ultramoderní technologii. K oficiálnímu předání vozidel došlo na tiskové konferenci.

.

Solaris Urbino 12 s vodíkovým pohonem (foto: Solaris)

.

„Vodíkový Solaris Urbino 12 je komfortní pro cestující, řidiče a pro obyvatele města. Vozidla s nulovými emisemi jsou technologií budoucnosti, která zlepšuje život ve městech a poskytuje vysoký komfort veřejné dopravy. Zatímco diskuse o plánech na nákup vodíkových autobusů v jiných městech Evropy teprve začíná, společnost SASA Bolzano již vstupuje do éry budoucnosti tím, že do svého elektrického vozového parku začlení i vodíková vozidla. Díky tomuto rozhodnutí mohou cestující těžit na jedno úplně z nejmodernějších řešení ve veřejné dopravě a automobilovém průmyslu“, řekl na konferenci Alberto Fiore, generální ředitel Solaris Italia.

Zleva: starosta Bolzana, Renzo Caramaschi, prezident SASA Francesco Morandi, okresní prezident Arno Kompatscher, generální ředitelka SASA Petra Pifferová, generální ředitel, Solaris Italia, Alberto Fiore, úředníci ministerstva dopravy Daniel Alfreider a Dieter Theiner

Vodíkové autobusy Solaris, kromě trolejbusů a bateriových autobusů, jsou další z vozidel s nulovými emisemi v portfoliu výrobce. Vlastností, které je odlišují od elektrických autobusů, je výroba elektřiny přímo na palubě. Vodíkové Urbino 12 má proto všechny výhody elektrického autobusu a navíc ještě zaručuje extrémně vysoký dojezd na jedno tankování, a jediným plynem odcházejícím do ovzduší je vodní pára.

Objednávky Solarisu na autobusy využívající vodíkovou technologii nabírají postupně na obrátkách, k zákazníkům se kromě Bolzana nedávno připojili dopravci z Německa, Rakouska, Nizozemska a Švédska.

TZ: Solaris Bus & Coach

Komentáře uzavřeny.