cz  Czech      uk  EN

Vlastimil Schimmel vítěz soutěže Scania CO2NTROL CUP 2018

 

Vítěz soutěže Scania CO2NTROL CUP 2018 Vlastimil Schimmel se svým vozidlem Scania R 500 (foto: Scania)

Vítěz soutěže Scania CO2NTROL CUP 2018 Vlastimil Schimmel se svým vozidlem Scania R 500 (foto: Scania)

Soutěž Scania CO2NTROL CUP 2018, kterou ovládl Vlastimil Schimmel, pomohla během 3 měsíců ušetřit téměř 140 tisíc litrů nafty a 400 tisíc kg CO2

  • Soutěže Scania CO2NTROL CUP 2018 se v regionu CER (Central European Region – Česká republika, Slovensko, Maďarsko) zúčastnilo téměř 2 200 vozidel Scania
  • Hodnotila se efektivita jízdy, volný dojezd, volnoběh a také skóre Scania Driver Support
  • Absolutním vítězem se v České republice stal Vlastimil Schimmel ze společnosti VELU Trans
  • Soutěž pomohla ušetřit 140 tisíc litrů nafty (305 mil. Kč)
  • Do ovzduší se během soutěže vypustilo o 400 tisíc kg CO2 méně

 

Vlastimil Schimmel měl nakročeno k vítězství hned od začátku. Nejlepší hodnocení měl hned v úvodním soutěžním měsíci a to přitom řídil vozidlo Scania R 500 jen pár týdnů. „Scania mi opravdu sedla. Dříve jsem jezdil s vozidlem jiné značky, ale po přesednutí do R 500 klesla spotřeba paliva o téměř 4 litry na stejné trase, s totožným nákladem a se stejně výkonným motorem,“ chválí svou Scanii Vlastimil Schimmel.

A protože si vedl skvěle i ve zbylých dvou měsících, získal na slavnostním vyhlášení v Praga Aréně poukaz na výlet do Švédska. Bude tak mít možnost navštívit továrnu společnosti Scania a také její DEMO centrum, kde si vyzkouší celou škálu vozidel s Griffinem ve znaku. Vlastimil Schimmel měl o motivaci postaráno: „Od společnosti VELU Trans jsem měl slíbeno, že pokud zvítězím, dostanu Scanii S 500 v pěkné výbavě. A už ji máme objednanou. Opravdu nemám slov, vůbec jsem to vítězství nečekal. Ale přál jsem si to a chtěl jsem se podívat i do továrny Scania.“

Spolu s ním poletí do Švédska Miloš Nečas (Šmídl s.r.o.), který skončil na druhém místě a také v pořadí třetí Martin Kříž (HOPI s.r.o.).

 

zleva: ředitel marketingu a komunikace Scania CER Ondřej Koubek, vítěz soutěže Vlastimil Schimmel, vedoucí propojených služeb Scania CER Matěj Venhoda, druhý nejlepší řidič soutěže Miloš Nečas, ředitel pro servisní služby Scania CER Pavel Prostředník, třetí nejlepší řidič soutěže Martin Kříž

Scania CO2NTROL CUP 2018 pomohla dopravcům ušetřit 305 milionů korun

Před začátkem soutěže Scania CO2NTROL CUP 2018 byla průměrná spotřeba u 2 181 přihlášených vozidel v regionu Scania CER (758 v ČR, 543 v SK a 880 v HUN) 27,3 litrů nafty na 100 kilometrů. V průběhu tří soutěžních měsíců klesla na 26,6 l/100 km. Toto snížení znamenalo vzhledem k ujetým kilometrům úsporu téměř 140 000 litrů nafty. Při její průměrné ceně 33 kč/l je to tedy v přepočtu více než 305 000 000 Kč. Ale nejde jen o cenu pohonných hmot. Nízká spotřeba, kterou vozidla značky Scania vynikají, přispívá také k nižším emisím CO2. Díky snaze a soutěživosti řidičů se během 3 měsíců Scania CO2NTROL CUP 2018 vypustilo do ovzduší o téměř 400 tisíc kilogramů CO2 méně.

Klíčem k úspěchu jsou propojené služby Scania a odborné školení řidičů

„Skoro mi přijde, že auto umí jezdit s tak nízkou spotřebou samo. Stačí jen dělat to, co chce,“ říkal ještě před vyhlášením výsledku jeden z trojice nejlepších českých řidičů Martin Kříž. Vozidla Scania sama vyhodnocují řidičův jízdní styl a pomáhají tak k nižší spotřebě. Ale to je jen jedna část řešení společnosti Scania. Pro dopravce je ideální využívat výhod, které nabízí propojené služby Scania a školení řidičů.

Fleet Management System (FMS) umožňuje snadnou správu vozového parku, vzdálenou diagnostiku jednotlivých vozidel nebo také například plánování servisních úkonů. Můžete tak jednoduše porovnávat celou řadu parametrů týkajících se řízení a výkonu vašich vozidel a zjistit tak, kde je potřeba zapracovat na efektivitě.

Od toho pak Scania nabízí odborné školení řidičů. Díky němu pracují řidiči efektivněji, méně se stresují a snižují tak mimo jiné i riziko dopravních nehod.

„Scania je dlouhodobě zaměřena na řidiče, jejich význam v přepravním řetězci, bezpečnost a komfort. Ve Scania CER jsme hrdí na možnost pracovat se špičkovými technologiemi a zároveň i nejlepšími řidiči, a proto i vznikla tato soutěž. Odměnou nám jsou pak dlouhodobě nejlepší výsledky v jízdních výkonech (hodnocení Scania Driver Support) řidičů v našem regionu v porovnání s celosvětovou konkurencí. A to už něco znamená! Za to celé bychom chtěli všem našim řidičům upřímně poděkovat!“ říká vedoucí propojených služeb Scania CER Matěj Venhoda.

TZ: Scania

.

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  a

Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky

 

.