cz  Czech      uk  EN

Scania partnerem soutěže Autoopravář Junior 2016

547523_highres_01

Už od nepaměti platí známé rčení „zlaté české ručičky“, které však nevzniklo náhodou. Dlouhodobě je založené na šikovnosti našich dělníků, řemeslníků, mechaniků a konstruktérů, kteří se svým vývojem začínají už ve velmi mladém věku. Aby bylo snažení mladých autoopravářů co nejúspěšnější a zároveň byli ti nejšikovnější studenti motivováni, konal se již dvaadvacátý ročník soutěže Autoopravář Junior, jejímiž partnery byly společnosti Scania, Bosch a Škoda Auto.

Letošní ročník soutěže Autoopravář Junior již tradičně tvořila tři kola – nejprve školní, následovalo krajské kolo a vyvrcholením bylo celonárodní finále v prostorách špičkově vybaveného Servisního centra ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy. Do soutěže se přihlásilo více než 4000 žáků a studentů středních škol a odborných učilišť rozdělených do čtyř kategorií. Těmi byli Automechanik, Autotronik, Karosář a Autolakýrník.

Hlavně celostátní finále mělo soutěžící maximálně prověřit v disciplínách, které v maximální možné míře pokrývali budoucí praxi žáků a studentů, což potvrdil i Jan Jetmar, technický manažer a školitel společnosti Scania: „S kolegy jsme soutěž postavili tak, aby studenty netrápila v oblastech, které ve své praxi jen tak nepotkají. Spíše jsme chtěli vidět, jak si poradí s každodenní rutinou svého povolání a mimo kvality odvedené práce a odborných znalostí jsme hodnotili i jejich schopnosti pracovat v časovém limitu. Jen skutečně šikovný autoopravář totiž dokáže udělat práci odborně, kvalitně a včas. Za Scanii jsme pokryli především oblast nákladních vozidel a autobusů, protože tato technika je pro mnohé školy a učiliště nedostupná, takže studenti a žáci se k ní běžně nedostanou. A v tom vidím obrovský potenciál spolupráce firem Scania – Bosch – škoda Auto, protože díky našim možnostem a zázemí jsme společně dokázali vytvořit pro studenty rozmanité a profesionálně připravené úkoly. Osobně mě potěšila vzrůstající úroveň soutěžících a jsem přesvědčen, že i ti, kteří se neumístili na pomyslných stupních vítězů, si ze soutěže odnesli řadu zajímavých zkušeností a zážitků.“

Společnost Scania vnímá soutěž jako velký přínos pro budoucí autoopraváře, protože právě praktické zkušenosti se špičkovou technikou pomohou žákům a studentům v rozhodování, jakou cestou se ve své budoucí kariéře vydají. A je dost možné, že někteří soutěžící spojí svůj profesní život se značkami Scania, Bosch nebo Škoda Auto.

Šikovní mechanici s chutí učit se novým věcem u nás mají a vždycky budou mít dveře otevřené,“ uvedla Dana Musilová, HR manažerka společnosti Scania.I z toho důvodu jsem moc ráda, že jsme těm nejlepším mohli ukázat techniku, se kterou v naší společnosti pracujeme. A stejně jako se neustále zlepšují produkty se značkou Scania, nabízíme prostor k růstu i našim zaměstnancům.“
Společnost Scania byla hrdým partnerem jubilejního 22. ročníku soutěže Autoopravář Junior. Vítězům kategorií Automechanik a Autotronik, včetně pedagogického doprovodu, věnovala třídenní zájezd do Francie, kde je čeká exkurze v montážním závodu Scania v Angers a návštěva Paříže.

V následujících tabulkách naleznete přehled medailistů v jednotlivých kategoriích:

547529_highres_07

Automechanik

1. místo Richard Šílený VOŠ, SPŠ auto a tech. Č. Budějovice
2. místo Matěj Malcharek SŠTD Ostrava – Vítkovice
3. místo René Polach RB SOU autoopr. Ostrava – Vítkovice

547530_highres_08

Autotronik

1. místo Lukáš Chaloupka SŠ automobilní Ústí nad Orlicí
2. místo Jan Vlach ISŠA Brno
3. místo Martin Briestenský ISŠ Vysoké nad Jizerou

 Karosář

1. místo Ondřej Koiš SŠTO, Havířov – Šumbark
2. místo Martin Švarc ŠKODA AUTO a.s., SOU str. Mladá Boleslav
3. místo Ondřej Kovář SPŠ a OA Uherský Brod

 Autolakýrník

1. místo Jaroslav Bažuk SŠ auto a info, Praha – Hostivař
2. místo Pavel Kráčmar ISŠA Brno
3. místo Pavel Vondráček ŠKODA AUTO a.s., SOU str. Mladá Boleslav

TZ: Scania

scania_logo_1

,

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.