cz  Czech      uk  EN

Vítr převrátil český autobus v Polsku!

Vítr převrátil autobus společnosti ICOM transport v Polsku, foto: ICOM

Vítr převrátil autobus společnosti ICOM transport v Polsku, foto: ICOM

Zimní období znamená pro řidiče zvýšenou opatrnost na cestách. Tahle hrozivě vypadající nehoda měla šťastný konec, nikomu se nic nestalo. Cestující měli mimo jiné i štěstí, že cestovali jedním z nejmodernějších modelů autobusů, který splňuje přísnou evropskou normu o tuhosti karosérie při převrácení ECE-R 66. Více ZDE.

Dopravní nehoda českého autobusu v  Polsku

Dopravní nehoda se stala ve středu 4.1. 2017 v Polsku nedaleko města Domaszków. Na vině byl prudký boční vítr, který autobus přetočil na bok v otevřeném prostranství. Při nehodě naštěstí nikdo neutržil vážná zranění. „Pokud je vozovka nesjízdná, zastavte,“ doporučuje generální ředitel společnosti ICOM transport Zdeněk Kratochvíl.

Sněžení a mráz v posledních dnech naostro prověřují připravenost našich řidičů. Krizové situace potom čekají na každého řidiče kdekoliv a přichází bez ohlášení. Horší to pak může být v zimním období. Řidiči dodržující jízdní řády totiž často naráží na nekvalitně ošetřenou vozovku nebo nevyzpytatelné počasí.

Poslední nehoda se stala 4. 1. 2017 v 8:15 v Polsku nedaleko města Domaszków na silnici 1/33. Na vině byl prudký boční vítr, který autobus přetočil na bok v otevřeném prostranství. Při nehodě bylo autobuse dvanáct cestujících, kteří naštěstí včetně řidiče neutržili žádná vážná zranění, a tak nebyla nutná hospitalizace

Zdeněk Kratochvíl apeluje na řidiče… 

„Pokud je vozovka nesjízdná, zastavte,“ doporučuje generální ředitel Zdeněk Kratochvíl. Řidič musí myslet na zdraví cestujících, a také na majetek firmy. „Proto pokud vyhodnotíte, že silnice není dostatečně ošetřená, zastavte a místo nahlaste dispečerovi,“ apeluje generální ředitel.

Řidičovo slovo ohledně způsobilosti vozovky nikdo nezpochybní. Na základně jeho vyhodnocení se dispečer okamžitě obrátí na příslušnou správu a údržbu silnic, a tak zajistí rychlou nápravu.

Je lepší přijet do cíle později, ale bez nehody.

TZ: ICOM transport

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.