cz  Czech      uk  EN

VDL Bus & Coach proniká do arabského světa – 40 autobusů VDL Citea SLF pro Omán

VDL-Citea-SLF-ONTC

V neděli 8. listopadu 2015 dopravní společnost ONTC (Omán National Transport Company) spustila nový projekt pod perspektivní inovační značkou Mwasalat. Ve víceletém územním plánu rozvoje městské dopravy bude ONTC hrát významnou roli. V rámci zahájení nových programů byly také prezentovány nové autobusy VDL Citea SLF. Cílem je poskytnout významnou podporu veřejné dopravě v hlavním městě Muscat. ONTC začlení do městského provozu nejméně 40 nových autobusů Citea SLF od VDL Bus & Coach na jaře roku 2016.

VDL Citea SLF

Citea SLF (Low Floor) je ideální plně nízkopodlažní městský autobus. Nízká konstrukce podlahy umožňuje velmi snadné nastupování a zabezpečuje optimální podmínky pro cestující s dětmi a kočárky nebo invalidními vozíky. Autobusy Citea pro Omán jsou vybaveny systémem klimatizace s dodatečným výkonem, který zajistí i v extrémně horkých dnech příjemné cestování

Hand-over-scale-model-Citea-SLF

Foto: Jeho Excelence bin Salim Mohammed Al Nuaimi, podtajemník ministerstva dopravy a spojů a předseda představenstva společnosti ONTC (uprostřed), model měřítku 1:20 z VDL Citea SLF, Jeho Excelence Dr. Ahmed bin Mohammed bin Salim al Futaisi, ministr dopravy a spojů (na levé straně). Na pravé straně Ahmed Ali Al Bulushi, generální ředitel společnosti ONTC.

ONTC

Dopravní společnost Oman National Transport Company (ONTC) byla založena v roce 1972. Posláním společnosti je poskytovat pro Sultanát Omán spolehlivé a bezpečné služby veřejné dopravy. ONTC plánuje poskytovat i na dále atraktivní veřejnou dopravu s vytvořením optimální národní sítě, pohodlnými, zároveň však také ekologickými dopravními prostředky. Vozový park ONTC v současné době tvoří asi 200 autobusů. Tyto autobusy jsou používány pro školy, města a regionální dopravu, ale i pro cestování na dlouhé vzdálenosti pro mezinárodní cestovní ruch. Společnost má přibližně 320 zaměstnanců.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Zdroj: TZ VDL Bus & Coach

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.