cz  Czech      uk  EN

Dodávka 164 autobusů VDL Citea pro Arriva Nederland

Arriva_bussen-5

V sobotu 13. prosince 2014 společnost VDL Bus & Coach na základě podepsaného kontraktu dodala  164 linkových autobusů VDL Citea dopravci Arriva Nederland. Autobusy jsou určeny pro provincie západní a východní Brabant. S účinností od 14. prosince 2014 Arriva zajišťuje veřejnou dopravu v těchto dvou oblastech.

Arriva_bussen-30

VDL Citea, foto: VDL Bus & Coach 

VDL Citea

Převážná část dodávky se skládala z typu  Citea  LLE (Low Entry , celkem se jednalo o 89 těchto autobusů. Citea LLE je inovativní, lehký koncept autobusu, speciálně určený pro náročné podmínky v městské a regionální dopravě. Citea pro společnost  Arriva je 12 metrů dlouhý s kapacitou sedících pasažérů 40 + 2 + 1 a  40 stojících cestujících. Ostatních 75 dodaných autobusů byl typ VDL Citeas SLF (Low Floor), jedná se o plně nízkopodlažní městský autobus s kapacitou míst 29 + 2 + 1 míst k sezení a 50 na stání.

Arriva_bussen-13

VDL Citea, foto: VDL Bus & Coach 

Arriva Nederland

Arriva Nederland je součástí skupiny Arriva, ve vlastnictví Deutsche Bahn. Arriva je přední  evropská dopravní  společnost, která působí ve 14 zemích, s více než 54.500 zaměstnanco a více než 2,2 miliardami  cestujících ročně.  Arriva Nederland zaměstnává 5000 lidí v Nizozemsku a poskytuje autobusovou a vlakovou dopravu v 8 provinciích.

TZ: VDL Bus & Coach

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.