cz  Czech      uk  EN

Lehká konstrukce autobusů VDL Citea LLE zvítězila v Berlíně

VDL-Citea-LLE-BVG-Berlin--1_web

Před dvěma lety dopravní společnost Transport Authority (Berliner Verkehrsbetriebe , BVG) z Berlína podrobila dva autobusy VDL Citeas lle náročným testům v městském provozu Berlína. Lehké autobusy zde prokázaly své mimořádné kvality. Nizozemský výrobce VDL Bus & Coach oficiálně vyhrál výběrové řízení na dodávku 236 autobusů Low Entry  pro BVG. Dodávka 236 Citeas lle se uskuteční v období let 2014 až 2017, na základě rámcové mezi  BVG a VDL Bus & Coach, která nabízí možnost prodloužení o další dva roky.

Lehká koncepce VDL = výrazné snížení spotřeby

„Je to historicky největší objednávka pro VDL Bus & Coach Deutschland. Je jasné, že lehký model Low Entry  se sem skvěle hodí  a vydrží náročné  podmínky v městské městském provozu v Berlíně , „ řekl spokojený Boris Höltermann  zástupce VDL Bus & Coach Deutschland .

B

„Jsme velmi hrdí na to, že společnost BVG si vybrala právě naše autobusy. Tato objednávka jenom potvrzuje naše správná rozhodnutí věnovat se strategii založené na lehkém konceptu autobusů se zaměřením na veřejnou dopravu v Evropě, „ řekl Rémi Henkemans , generální ředitel VDL Bus & Coach bv .

Inovativní lehký koncept VDL

VDL autobusy s lehkou konstrukcí dosahují lepší spotřeby paliva s konečným výsledkem podstatného snížení emisí. Samozřejmé je, že autobusy i nadále splňují nejpřísnější bezpečnostní normy. Citea LLE má základní hmotnost cca 9 tun, podle vlastních testů společnost BVG byla zjištěna spotřeba až o 20% nižší než u srovnatelných výrobků s naftovým pohonem, což představuje snížení škodlivých látek v emisích až 18 t za rok  na každém vozidle. VDL Citea LLE Euro 6 při snížení spotřeby o 20 % také snižuje emise NOx o 95 % . S touto úrovní spotřeby Citea splňuje požadavky obvykle kladené na vozidla s hybridní technologií.

TZ: VDL Bus & Coach

 

LogoVDL1

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.