cz  Czech      uk  EN

V Pardubicích rozšíří trolejbusové tratě a koupí nové trolejbusy

 nové_trolejbusy_2
Udržitelný a environmentální rozvoj městské hromadné dopravy provozované trolejbusy ve statutárním městě Pardubice –

Dopravní podnik města Pardubic a.s. má záměr zvýšit podíl bezemisní trolejbusové dopravy na dopravních výkonech městské hromadné dopravy v Pardubicích a modernizovat vozidlový park trolejbusů. Připravuje proto projekt pořízení nových trolejbusů, se kterým chce požádat o podporu z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

Pořízené trolejbusy budou plně bezbariérové, vybaveny klimatizací interiéru a systémem rekuperačního brždění umožňujícím přeměňovat při brždění pohybovou energii trolejbusu zpět na elektřinu, namísto maření této energie v teplo, obvyklého u vozidel se spalovacím motorem a dříve i u trolejbusů.

Pořizované trolejbusy částečně nahradí ty stávající, které z velké části ještě nejsou nízkopodlažní a ani vybaveny klimatizací a systémem rekuperačního brždění. V určité míře pak nahradí i stávající naftové autobusy, a to v souvislosti se souběžně připravovanou výstavbou nových trolejbusových tratí do Ohrazenice a k Zámečku.

Projektem chce DPMP a.s. přispět k naplňování principů udržitelné městské mobility v Pardubicích. Náhradou autobusů dojde ke snížení znečištění ovzduší ve městě, využitím rekuperace pak dojde ke snížení spotřeby elektrické energie oproti nahrazovaným trolejbusům, které bude znamenat i snížení emisí skleníkových plynů. Protože současná vozidla na elektrický pohon jsou velmi tichá, dojde i ke snížení zatížení hlukem v místech, kterými trolejbusy v Pardubicích projíždějí.

DPMP a.s. pořízením nových vozidel rozšíří nabídku přepravy moderními komfortními vozidly a věří, že i díky tomu do našich trolejbusů přesednou ze svých automobilů i někteří z občanů, kteří se jim dosud spíše vyhýbají. Město, které nebude přeplněné automobily, pak jistě bude zase o něco příjemnějším místem k životu.

TZ: DPMP

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.