cz  Czech      uk  EN

V Českých Budějovicích za jízdenky můžete platit kartou

automat3

Dopravní podnik uvedl do provozu nové jízdenkové automaty, které umožňují platbu bezkontaktní bankovní kartou. Umístěny jsou zatím na třech frekventovaných zastávkách.

V zavádění moderních technologií pro platbu jízdného pokračuje českobudějovický dopravní podnik. Od dnešního dne mají cestující v městské hromadné dopravě kromě mobilních a SMS jízdenek další možnost, jak zaplatit jízdné bezhotovostně.

Na třech zastávkách – Nádraží, Poliklinika Sever a Družba – IGY – byly uvedeny do provozu nové jízdenkové automaty, které umožňují zaplatit za jízdenku bezkontaktní bankovní kartou. Jedná se o moderní přístroje s dotykovou LCD obrazovkou, na které si zákazník pohodlně vybere druh jízdenky a následně zaplatí buďto klasickým způsobem mincemi nebo platební kartou.

„Dlouhodobě klademe důraz na nové moderní služby, které našim zákazníkům usnadňují cestování a zvyšují komfort. Nový způsob placení je užitečný zejména v situacích, kdy cestující u sebe nemá drobné. Bezkontaktní platby jsou navíc v současné době u lidí velmi oblíbené.“ uvádí místopředseda představenstva Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš.

Ovládání automatu probíhá pomocí dotykové obrazovky s možností volby ze tří jazyků – kromě češtiny je to ještě angličtina a němčina. Podobné automaty fungují zatím pouze v několika českých městech – Liberci, Praze, Brně – a České Budějovice jsou čtvrtým z nich.

TZ: Dopravní podnik města České Budějovice

automat2

 V Českých Budějovicích za jízdenky můžete platit kartou, foto: DPMČB

automat1

 V Českých Budějovicích za jízdenky můžete platit kartou, foto: DPMČB

Logo DP České Budějovice 1

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.