cz  Czech      uk  EN

V České republice bude až 80 CNG stanic do konce roku

 

CNG Benzina Humpolec

V České republice je dnes 56 veřejných plnicích stanic na CNG a do konce roku by jich mohlo být až 80. Od začátku roku u nás přibylo 1 200 CNG vozidel. Stejně tak roste i prodej CNG, v minulém roce dosáhl rekordních 22 milionů metrů krychlových, což byl meziroční nárůst 45 procent.

„Od začátku roku přibylo skoro 1 200 CNG vozidel. S tím souvisí i rostoucí počet CNG stanic. Motoristům je nyní k dispozici 56 veřejných CNG stanic,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. Nejnověji přibyla stanice v Kolíně a Hodoníně. Další stanice se staví například v Příbrami, Plzni, Olomouci, Velkém Meziříčí, Hradci Králové, Vyškově, Kosmonosech, Břeclavi, Mostě, Pardubicích, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Chrudimi ad. Také se zvyšuje kapacita stanic v Písku a Hradci Králové. „Celkově by tak do konce roku mohlo být u nás celkem 80 CNG stanic,“ dodává Prokopec.

Nejvíce CNG stanic má Praha. „Od srpna budou moci motoristé natankovat na nové, celkově již deváté, CNG stanici v Praze Štěrboholech,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. Tato stanice je společnosti TUkas, která patří mezi přední prodejce CNG vozidel a za poslední 2 roky prodala téměř 100 aut s pohonem na CNG. Stanice tak bude sloužit nejen fleetovým zákazníkům společnosti TUkas, ale i široké veřejnosti. Stanici dodala společnost Bonett Gas Investment, která do konce roku plánuje otevřít v Praze další 2 vlastní CNG stanice a celkově zainvestovat dalších 20 stanic.

Zdroj: Asociace NGV

CNG jedním také jedním z velkých témat na 4. Ročníku autobusového veletrhu CZECHBUS v Praze

Více informací zde

BusPress – CNG rubrika

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.