cz  Czech      uk  EN

V autobusech Arriva z Příbrami do Prahy můžete také platit bezkontaktní kartou

arriva-bezkontaktne

Bezkontaktní platby v autobusech Arriva, foto: Zdeněk Nesveda

V autobusech hromadné dopravy na Příbramsku bude nově možné platit bezkontaktními platebními kartami

Už během příštího týdne bude možné platit bezkontaktně ve všech autobusech mezi Příbramí, Dobříší a Prahou. Místo lovení drobných v peněžence bude stačit jedno přiložení platební karty. Odbavení cestujících v autobusech se tak na Příbramsku zjednoduší. Okolní regiony pak budou následovat do konce měsíce.

„Zatím spouštíme první vlnu projektu bezkontaktního odbavení cestujících na klíčové autobusové lince mezi Příbramí a Prahou. Z Příbrami a Dobříše jezdí do Prahy každý den několik set lidí, právě tady bude zájem o platbu kartou v autobusech určitě největší. Nezůstane ale jen u této linky. Do konce října vybaví dopravce touto technologií celkem 350 autobusů,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který se zúčastnil slavnostního představení projektu ve čtvrtek 6. října v Příbrami.

Do konce měsíce se tak možnost platit jízdenky u řidiče platební kartou rozšíří na téměř všechny linky provozované společností Arriva na Berounsku, Příbramsku, Dobříšsku a Sedlčansku.

„Do konce letošního roku budou mít lidé možnost platit kartou na 155 linkách Arrivy ve Středočeském kraji, nevyjímaje MHD v Příbrami, Berouně nebo Hořovicích. V Česku tak nabídneme tuto možnost už skoro v pěti stovkách autobusů. Chci, aby se tato technologie dál rozšiřovala, jak jen to půjde. Platit kartou v autobuse bude brzy běžné stejně jako v supermarketu,“ doplnil generální ředitel dopravní firmy Arriva Daniel Adamka.

Parterem projektu je společnost Mastercard. Miroslav Lukeš, generální ředitel Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko upozorňuje, že nezůstane jen u bezkontaktních plateb. „Ve druhé vlně projektu, kterou spustíme koncem letošního října, bude možné využívat platební kartu jako nosič časové jízdenky v rámci Středočeské integrované dopravy. V autobusech tak jen přiložíte platební kartu a řidič uvidí, že máte aktivní časový kupon,“ řekl.

TZ: Arriva

arriva-bezkontaktne-1jpg

Odbavovací systém pro platby bezkontaktní kartou v autobusech Arriva, foto: Zdeněk Nesveda

 

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

,

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

,

 

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.